دستگاه پرکن مایعات

09124488011 مدیر فروش
دستگاه پرکن مایعات(حذفی)
دستگاه پرکن مایعات برای پرکردن انواع مایعات غلیظ و رقیق کاربرد دارد این دستگاه عملیات پرکردن مواد را با دقت و کمترین خطا میتواند انجام دهد که این خود وجه تمایزی نسبت به دستگاه های مشابه است.
ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

دستگاه پرکن مایعات یکی از تولیدات ویژه شرکت ماشین سازی خدری در انواع مختلف تولید و عرضه میشود که مشتران با توجه به محصولات خود دستگاه مورد نیاز خود را سفارش میدهند.یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب دستگاه پرکن مایعات میزان غلظت مواد است. استفاده از دستگاه پرکن مایعات باعث افزایش سرعت تولید میشود همچنان با استفاده از این دستگاه میتوان مقدار مورد نیازمواد برای پرشدن یک بطری را مشخص کرد همین امر موجب دقت در بسته بندی محصولات میشود.

دستگاه پرکن مایعات خدری قابلبت پرکردن مایعات از ۱۵۰ سی سی الی ۲۰۰۰۰ سی سی را دارد. تعداد نازل های دستگاه از یک تا ۱۰ نازل به سفارش و درخواست مشتری با احتساب راندمان تولید می باشد.

 

معرفی دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات یکی از ماشین آلات صنعتی در زمینه بسته بندی است که در دقت بالایی دارد و در وقت هم صرفه جویی میکند.ظروف مختلف برای پر شدن توسط مایعات یازمند روشی هستند که ضمن داشتن دقت و سرعت عمل، مکانیزم موثر، ساده و بدون درد سری داشته باشند و بهترین دستگاه برای این کار دستگاه پرکن مایعات است.

دستگاه پرکن مایعات جهت انتقال انواع مایعات اعم از مایعات غذایی مانند خامه های شیرینی، روغن، روغن کنجد، شکلات، شیره، عسل، و انواع روغن های خوراکی و آب معدنی و همچنین انتقال مایعات شیمیایی به ظروف و بطری ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارتی دستگاه پرکن مایعات برای همه نوع مایعات استفاده می شود.

دستگاه پرکن مایعات برای پر کردن مایعات غلیظ و رقیق استفاده میشود فقط باید بدانید که برای هر کدام از مایعات دستگاه های مختلفی با مکانیزم و عملکرد مختلف تولیاد شده است که به دستگاه پرکن مایعات غلیظ و دستگاه پرکن مایعات رقیق شناخته میشوند و به فروش میرسند.

دستگاه پرکن مایعات در ماشین سازی خدری بسته به نوع تولیدات در انواع مختلفی تولید و عرضه میشود. که برای پرکردن مایعات غلیظ مانند عسل ، شکلات صبحانه، کرم کنجد ،انواع روغن ، انواع ژل بهداشتی و صنعتی وغیره از سیستم سیلندر پیستون و برای مایعات رقیق  مانند:عرقیجات ، انواع شربت ها  ،مواد ضد عفونی کننده وغیره از سیستم حجمی (ثقلی ) استفاده میگردد همچنین در موارد خاص از سیستم پرکن وکیوم نیز استفاده می شود که این سیستم در محصولاتی مانند تولید ادکلن استفاده میشود. 

دستگاه پرکن مایعات علاوه بر افزایش بهره وری ، کمک زیادی به دقت در بسته بندی میکند و میتوان با کمک این دستگاه دقت و سرعت عمل، مکانیزم موثر، ساده و بدون درد سر را برای ریختن انواع مایعات درون ظروف و بطی ها استفاده کرد.

در این سیستم یک مخزن روی دستگاه تعبیه شده که مواد با ثقلیت و وزن خود به داخل نازل ها هدایت می شود. در مسیر خروجی شیر قرار داده شده و توسط شیر برقی میزان حجم مواد از داخل تابلو برق به وسیله PLC کنترل می شود که دقت تزریق و یکنواختی پر کردن را بسیار بالا می برد

مایعات از نظر گرانروی متفاوت هستند. مثلا نحوه جاری شدن یک لیوان آب با یک ظرف مارمالاد تفاوت دارد. به همین دلیل مکانیزم تزریق در این نوع مایعات متفاوت است.

 

مکانیزم دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی خدری در دو نوع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک طراحی و تولید میشوند که در سه مکانیزم پرکن پمپی، پرکن ثقلی و پرکن سیلندر پیستونی برای تزریق مایعات با هر نوع گرانروی ای وجود دارد.

 • مکانیزم پمپ معمولا دقت چندانی ندارد و می توان برای انواع مایعات استفاده نمود. اما به دلیل ماهیت کارکرد برای موادی همچون گریس سرد که چسبندگی زیادی دارند  بسیار گزینه مطلوبی به شمار می رود.برای پر کردن گریس در ظروف مختلف از دستگاه گریس پرکن مخصوص استفاده میشوند.

 • معمولا برای دستگاه پرکن عرقیات، دستگاه پرکن عسل، انواع شوینده ها و سایر مایعات این چنینی از سیستم ثقل استفاده می شود. این سیستم ارزان قیمت ترین روش تزریق است و به کمک جاذبه و وزن خود مایع عملیات پرکردن صورت می گیرد. روش ثقل در بسیاری از دستگاه پرکن مایعات رقیق استفاده می شود.

 • پرکن سیلندر پیستون نیز روشی دیگری است که در ماشین آلات اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد و دقت بالایی دارد. این روش بهترین گزینه برای مایعات غلیظ است. به دلیل ثابت بودن حجم تعیین و تنظیم شده، خطای مقدار تزریق مواد بسیار بسیار کم است به همین علت در مایعات با غلظت زیاد از این روش استفاده می شود.دستگاه پرکن بشکه از این نوع دستگاه ها است.

 

مشخصات فنی دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی خدری

 • دارای نوار نقاله (کانوایر) از طول یک  تا چهار متر بسته به در خواست و نوع محصول مشتری
 • به دلیل دقت فنی و مهندسی در ماشینکاری و قطعه سازی نازل هال بدون  چکه می باشند.ولی بر اساس درخواست مشتری می توانند دارای سیستم چکه گیر با پمپ برگشت به مخزن  باشد.
 • سیستم عملکرد دستگاه های پر کن مایعات به صورت پنوماتیک و الکترومکانیک با کمک  تابلو برق می باشد.
 • در صورت سفارش سیستم مجهز به PLC پی ال سی  واچ ام آی HMI  است.
 • این نوع پرکن ها معمولا بدون نیاز به قطعات تعویضی قابلیت پرکردن انواع ظروف را دارند.
 • دقت زیاد در پرکردن  از ویژگی های دستگاه پر کن مایعات است.
 • تعین حجم تزریق ساده و دقیق است.
 • در مواردی که در اثر پرکردن احتمال کف کردن وجود دارد نازلها بصورت اتوماتیک از پایین به بالا پر می کنند.
 • جنس ظرف pet  و پلاستیکی یا شیشه ای تاثیری در نوع پرکن ندارد.
 • ظرفیت پرکردن مایعات بسته به ظرف آن متفاوت میباشد ولی با استفاده از دستگاه پرکن مایعات این شرکت امکان پرکردن از 0.1 سی سی تا 200 لیتر وجود دارد.
 • رده مصرفی برق موتورهای دستگاه پرکن رده انرژی B  است.
 • جنس بدنه از استنسل استیل و متناسب با مواد غذایی می باشد.
 • جنس نوار نقاله پلی آمید یا استنلس استیل می باشد.
 • ظرفیت از 400 ظرف تا 6000 ظرف در ساعت  متفاوت است.
 • در ساخت ماشین پرکن مایعات بسته به کاربرد استاندارهای دارویی GMP و غذایی HACCP رعایت میشود.
 • وسایل برقی مصرف شده در دستگاه پر کن مایعات از بهترین انواع موجود در بازا ایران و دارای گارانتی یکساله می باشند.

 

انواع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

نام این دستگاه احتمالا شما را به یاد غلظت روغن و یا مواد ژله ای می‌اندازد. برای مایعاتی که دارای چگالی بالا یا غلظت هستند، از پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. تفاوت آن با نوع دیگر به علت عدم استفاده از نیروی جاذبه برای عملیات تزریق است. از نمونه‌ مایعات غلیظ می‌توان: ژل خوراکی ، انواع شربت‌های غلیظ ، کنسانتره‌ها و روغن های گوناگون نام برد.

 

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق مناسب مواد مایع با چگالی پایین می‌باشد. ویسکوزیته اینگونه مایعات پایین است و بسیار روان حرکت می‌کنند و به همین علت میتوان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده کرد. از مایعات رقیق می‌توان محلول های ضدعفونی ، آب معدنی ، نوشابه‌ها و بسیاری از محصولات دیگر را نام برد.

 

دستگاه پرکن اتوماتیک

پرکن مایعات

شرکت ماشین سازی خدری، دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک را با نوار نقاله و دربندی تجهیز می‌نماید تا بسته بندی مایعات با حداقل نیروی انسانی تا مرحله لیبل زنی انجام پذیرد. دستگاه دربند در انتهای خط نصب می‌شود تا پس از اینکه اپراتور درب گذاری ظروف یا بطری محصول را به صورت دستی انجام داد، دستگاه دربند به صورت اتوماتیک درب محصول را ببندد. برای دخالت کمترِ اپراتور، می‌توان با ساخت و نصب دستگاه درب گذار بر روی خط بسته بندی مایعات، درب گذاری بطری‌ها را نیز به وسیله ماشین درب گذار انجام داد.

 

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

در دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک دیگر دستگاه مجهز به نوار نقاله و دربندی نیست. بنابراین راهبری محصول یا بطری می‌باشد و درب بطری ها نیز باید به صورت دستی بسته شود. پرکن مایعات رومیزی یا پرکن مایعات خانگی و پرکن مایعات کوچک یک نوع پرکن نیمه اتوماتیک می‌باشند. مجموعه خدری به خاطر احترام به حقوق مشتری پرکن مایعات نیمه اتوماتیک را همراه با شاسی و میز تولید می‌کند و با قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌رساند.

 

دستگاه پرکن مایعات رومیزی

دستگاه پر کن مایعات رومیزی  در انواع متفاوتی حتی به صورت نیمه اتومات تولید می شوند.
این دستگاه ها می توانند با کمک نیروی انسانی به تولید انواع مواد های شیمیایی، غذایی و صنعتی را درون ظرف مخصوص پر کنند.
این مواد یا به صورت غلیظ، رقیق یا پودر می باشند.
این دستگاه پر کن رومیزی مایعات دارای قیمت مناسبی می باشند که برای مشاغل کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.
دستگاه ها بر اساس موادی که می خواهند پر کنند یا ظروفی که قرار است درون آن پر کنند پر کنند متفاوت می باشند.
بدنه این دستگاه ها را از جنس فولادهای ضد زنگ می سازند.

 

دستگاه پرکن مایعات خانگی

دستگاه پرکن مایعات خانگی بیشتر برای افرادی که می خواهند به راحتی کسب و کاری را برای خود ایجاد نمایند، مفید می باشد.
این اشخاص نه تنها با سرمایه ای کم از وقت خود به طور عالی استفاده می کند، بلکه سود خوبی را از کار با این ابزار به دست می آورند.
جالب است بدانید که نوع رومیزی آن به صورت دستی عمل می کند.
ما همیشه تمام اجزایی که برای شما عزیزان فراهم می کنیم از کیفیت مناسبی برخوردار می باشند و هیچ گونه نگرانی نداشته باشید.

 

کاربردها و مزایا دستگاه پرکن مایعات

 1. مواد غذایی: عسل، مربا، رب، سس،شیره خرما، انواع شربت ها و..
 2. مواد دارویی: انواع شربت ها، اسیتون،الکل، انواع لوسیون ها و..
 3. مواد بهداشتی: شامپو، مایعات بهداشتی، شوینده ها و..
 4. مواد صنعتی: انواع روغن ها، انواع لوسیون ها، مواد شیمیایی و..

 

زمان پرکن کردن انواع پرکن مایعات

پرکن مایعات

زمان پرکردن مایعات غلیظ بر ساعت

 • پرکن تک نازله : تا ۳۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن دو نازله : تا ۷۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن چهارنازله : تا ۱۱۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن شش نازله : تا ۱۳۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن هشت نازله : تا ۱۷۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت


زمان پرکردن مایعات رقیق بر ساعت

 • پرکن تک نازله تا ۳۵۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن دو نازله ۴۰۰الی ۶۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن چهار نازله ۷۰۰ الی ۹۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن شش نازله ۱۰۰۰  الی ۱۲۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت
 • پرکن هشت نازله ۱۲۰۰ الی ۱۴۰۰ ظرف یک لیتری در ساعت

 

mail برای گرفتن مشاوره ، آگاهی از قیمت ها و یا سفارش دستگاه مورد نظر با ما تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید