دستگاه اسپری پرکن

دستگاه اسپری پرکن

دستگاه اسپری پرکن
دستگاه اسپری پرکن مناسب برای انواع پرکردن قوطی های اسپری در سایزهای مختلف و درصنایع گوناگون استفاده می شود .این دستگاه کاربرد فراوانی برای شرکت های تولیدکننده مواد آرایشی ،بهداشتی ، دارویی و شیمیایی دارد.

قیمت انواع دستگاه اسپری پرکن - تمام اتومات و نیمه اتومات

دستگاه اسپری پرکن مناسب برای انواع پرکردن قوطی های اسپری در سایزهای مختلف و درصنایع گوناگون استفاده می شود .این دستگاه در بین دیگر ماشین آلات صنعتی کاربرد فراوانی برای شرکت های تولیدکننده مواد آرایشی ،بهداشتی ، دارویی و شیمیایی دارد؛ محصولاتی مانند اسپری رنگ ،دئودرانت، حشره کش، خوشبوکننده هوا، براق کننده داشبورد، لاستیک ماشین ، اکتیویتور چسب، فیکساتور، ژل اصلاح ، انژکتور شور،مواد شیمیایی و تمامی مواد اولیه تولید محصولات مختلف که قابلیت تولید به شکل اسپری را داشته باشند.  

 

دستگاه اسپری پرکن چیست؟

Spray filling machine

دستگاه اسپری پرکن جزء ماشین آلات پرکننده مایعات می‌باشد. این ماشین، مایعات را با فشار بالای گاز در ظروف مختلف پُر می‌کند. عملکرد آن تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است و محصول پرشده نهایی حالت افشانه یا همان اسپره دارد. ماشینی که ذرات کوچک مایع را در بطری‌های مختلف پُر می‌کند را اسپری پر کن می‌گویند.

دستگاه اسپری پرکن برای پر کردن گاز در قوطی ها استفاده میشود که شامل سه حالت پر کردن ، پرچ کردن و تزریق گاز است که در یک فیکسچر به شکل خطی قرار می گیرند. در این دستگاه ابتدا اپراتور دستگاه، قوطی خالی را در زیر بخش پرکن می گذارد و با فشار دادن پدال پروسه تزریق صورت می گیرد.

بعد از آن قوطی برای پرچ کردن به زیر هد می رود که پس از گذاشتن والو روی قوطی کار تزریق و پرچ انجام می شود. این که بدانید دستگاه پرکن چیست می تواند در انتخاب دستگاه مناسب برای تولیدی و محصولات خود به شما کمک کند.

پرکن اسپری در بسیاری از صنایع از جمله غدایی، بهداشتی و رنگ کاربرد دارد. تعداد نازل پرکن بسته به نوع دستگاه متفات است و می تواند ۳ ، ۵ و یا تعداد بیشتری را بر اساس تیراژ شامل شود. معمولا در دستگاه اسپری پرکن نحوه عملکرد پرکن به صورت پنوماتیک و توسط باد می باشد که تغذیه آن با یک کمپرسور انجام می گیرد .

این دستگاه بیشتر در صنایع بهدشاتی مورد استفاده قرار میگیرد که برای پر کردن انواع اسپری ها در سایز های 50 تا 500 میلی لیتر است.

همچنین برای پر کردن انواع اسپری آلومینیومی ماننده حشره کش ها ، اسپری لاستیک ، اسپری گاز فندک و همچنین انواع چسب مورد استفاده قرار میگیرد البته ما در شرکت ماشین سازی خدری برای پر کردن اسپری چسب ، دستگاهی تولید میکنیم با عنوان دستگاه پرکن چسب 123 که بسیار کاربردی و پر فروش است.

 

دستگاه پرکن اسپری

دستگاه اسپری

دستگاه پرکن اسپری دارای ۳ قسمت پرکن، پرچ کن و تزریق گاز می باشد که در یک فیکسچر به صورت خطی قرار دارد . ابتدا اپراتور قوطی خالی را در زیر قسمت پرکن قرار داده و با فشردن پدال پروسه ی تزریق انجام می گیرد سپس با قرار دادن قوطی بعد قوطی اول در زیر هد پرچ کن قرار گرفته، بعد از قرار دادن والو برروی قوطی اول پروسه ی تزریق و پرچ انجام می گیرد .

و در آخر اپراتور با قرار دادن قوطی سوم، قوطی اول در زیر نازل تزریق گاز، قوطی دوم در زیر هد پرچ کن و قوطی سوم در زیر نازل پرکن قرار می گیرد که با فشردن پدال پروسه ی کلی دستگاه صورت می گیرد.

در این دستگاه چه در نوع اتوماتیک و چه در نوع نیمه اتوماتیک از هیچ قطعه برقی استفاده نشده است چرا که در دستگاه اسپری پرکن کار با گاز بخش اصلی دستگاه میباشد. و با توجه به اشتعال زا بودن گاز و جلوگیری از خطرات احتمالی و به حداقل برسانیم.

 

دستگاه اسپری

پرکن اسپری

قوطی های اسپری در انواع سایز و ابعاد مختلف وجود دارند که برای پر کردن آنها نیاز به دستگاه مخصوصی است.

از کوچکترین نوع اسپری های میتوان به اسپری های بی حس کننده کوچک اشاره کرد ، از سایز های متوسط هم میتوان به اسپری های خوشبو کننده اشاره کرد و سایز های بزرگ هم اسپری های مو هستند.

دستگاه اسپری یکی از مهم ترین ابزار های موجود در زمینه لوازم غذایی و بهداشتی کارایی دارد و استفاده میشود میتواند انواع اندازه های قوطی های اسپری را در چند ثانیه پر کند.

این دستگاه ها میتوانند تا 87% سرعت خط تولید را افزایش دهند اما اگر دستگاه مناسب و مطمئنی خریداری نکنید میتواند خط تولید را به کل تعطیل کند.

اسپری پرکن ها به دلیل طیف گسترده ای از نوع مشاغلی که تحت پوشش قرار میدهد در سه نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی تولید و به بازار عرضه میشود .

اسپری پرکن اتوماتیک در مقایسه با اسپری پرکن دستی یک برتری خاصی از چند لحاظ دارد که میتوان به دقت و سرعت بیشتر اسپری پرکن اتوماتیک نسبت به اسپری پرکن دستی و صرفه جویی در زمان و به صرفه بودن آن اشاره کرد.

 

اسپری پرکن

دستگاه پرکن اسپری

اسپری پرکن از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی است که برای پرکردن انواع اسپری در سایز های 50 تا 500 میلی متر مناسب است و بدنه آن از استنیل و پایه های آن از آهن ساخته میشود.

از این دستگاه برای پرکردن اسپری های حشره کش، رنگ، سیلیکون، جوشکاری co2، براق کننده ماشین، خوش بو کننده بدن، برف شادی، گاز فندک، لاک پاک کن و ....... استفاده می شود .همچنین از این دستگاه می توان در صنایع شیمیایی، دارویی، غذایی، بهداشتی و غیره استفاده نمود.کلیه مواد اولیه استفاده شده در دستگاه فوق دارای استاندارد می باشد و به آسانی قابل تعویض می باشد.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • دستگاه به صورت نیمه اتومات می باشد و نیازمند یک اپراتور جهت پرکردن می باشد.
 • عملکرد این دستگاه  بسیار ساده و آسان  است .
 • ظرفیت پرکردن دستگاه 700 الی1000  قوطی در ساعت می باشد.

برای راه انداز این دستگاه نیاز به کمپرسور هوا میباشد و بعد از تهیه آن ابتدا باید تنظیمات مربوط به سایز و مقدار پر کردن قوطی را مشخص کنید و همچنین در صورت اطمینان از آنها ، به سراغ تنظیمات اولیه مثل باد ، گاز و تنظیم نازل ها بروید و بعد از اتمام این کار ها قوطی ها را درون دستگاه قرار دهید و دکمه استارت را بزنید.

ابتدا کلید تزریق مایع را روشن و بعداز آن کلید تزریق پانچ ودر آخر کلید گاز را روشن می کنیم که اینکار فقط یکبار در زمان شروع اتفاق می افتد ودیگر در فرایند تولید نیازی به این کار نیست.

 

mail مطالب مرتبط : دستگاه والو کش اسپری ، دستگاه میکسر پودر

 

انواع دستگاه اسپری پرکن

اسپری-پرکن

دستگاه اسپری پرکن تمام اتومات

دستگاه اسپری پرکن تمام اتومات یکی دیگر از انواع دستگاه اسپری پرکن اسک که  قابلیت های اسپری نیمه اتومات و تمام اتومات را دارا می باشد و دارای 2 متر نوار نقاله به صورت رفت و برگشت که متراز نوار نقاله  به درخواست مشتریان قابل تغییر است  و موتور های ضد جرقه و اینورتور جهت کنترل سرعت نوار نقاله ، اسپراکچرگاز زن مایع و پانچ این محصول را به نوبه خود منحصر به فرد کرده است عملکرد دستگاه به صورت روتاری  است بصورتی که تک نازل پر کن  در یک قسمت طراحی میشود و عمل پرکردن مواد را انجام میدهد و قوطی های پر شده از مواد به قسمت  تک نازل پرچ  منتقل میشوند و عمل پرچ کردن قوطی ها انجام میشود  در قسمت بعدی دستگاه  اسپری پرکن تمام اتومات که قسمت گاز زن می باشد به صورت جداگانه کار می کند به تعداد چهارنازل گاز زن که در صورت درخواست مشتری  برای سرعت بیشتر دستگاه و تیراژ بالاتر قابل تغییر است تزریق گاز را انجام میدهد. 
در ماشین سازی خدری پکینگ ها، اورینگ ها ،شیر و قطعات پنوماتیک دستگاه ازتمامی استانداردهای روز دنیا پیروی میکند؛ که محصولات مشابه این قطعات را تا یکسال گارانتی میکنند درصورتی که شرکت ماشین سازی خدری میتواند با اطمینان خاطر پکینگ های به کار رفته در گاز زن دستگاه را تا پنج سال گارانتی میکند. 
  عملکرد دستگاه بصورت پنوماتیک است همین امر باعث حفظ ایمنی بیشتردر محیط کار شده است. جنس بدنه دستگاه از بهترین نوع  استیل ضد خش و ضد جرقه است که مناسب  برای پرکردن مواد قابل اشتعال می باشد. در دستگاه اسپری پرکن تمام اتومات سعی شده تا تمامی موارد ایمنی رعایت شود. 

 

پرکن اسپری نیمه اتومات

 

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتومات

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتومات با فشار دادن یک پدال قادر به پرکردن ، پانچ کردن و گاززدن می باشد به این صورت که قوطی در زیر نازل پرکن قرارگرفته پس از فشاردادن پدال مواد درون مخزن وارد قوطی می شود.سپس قوطی به زیر نازل پانچ هدایت شده پس از پلمپ والو به زیر نازل گاز زن هدایت می شود و مقدار گاز  از پیش تععین شده برای دستگاه درون قوطی تزریق می گردد، ضمناً با زدن پدال هر سه عملیات (پرکردن مایع –پانچ کردن  – گاززدن) را انجام می دهد. طراحی دستگاه بگونه ای است که هر سه نازل پرکن مواد ، پرچ کن و گاززن دستگاه برروی یک پایه قرار گرفته که بر اساس نیاز مشتری قابل تغییر و تنظیم است . رابطه کاربری این دستگاه بسیار راحت است بطوری که با فشار دادن یک پدال عملیات پرکردن مواد،پرچ کردن وتزریق گاز انجام میشود؛ همین امر باعث کاهش به یک اپراتور در مقابل سه اپراتور شده است. که حتی اپراتور خانم بدون هیچ دانش فنی و تخصصی توانایی کار با این دستگاه را دارد. 

 

دستگاه اسپری پرکن دستی

اسپری پرکن دستی

دستگاه پرکن اسپری دستی قیمت پایین تر و کاربری آسانی دارد که از این دستگاه میتوان به دستگاه پرکن ادکل اشاره کرد.
از این رو بسیار مورد استقبال کسب و کارهای کوچک قرار گرفته است.
آیا می دانید که انواع دستگاه های پرکن دستی بیشتر برای چه منظوری استفاده می شوند؟
چرا دستگاه های پرکن دستی از لحاظ قیمت با سایر دستگاه های پرکن متفاوت می باشد؟
چرا دستگاه های پرکن دستی از پرکاربردترین دستگاه های حوزه پرکن هامی باشند؟
دستگاه های پرکن موجود در بازار دارای نمونه های بسیار متنوعی می باشد.
که این تنوع می تواند هم در طرح و هم در سایز آنها می باشد.
دستگاه های پرکن دستی را برای انواع مایعات، که هم غلیظ و هم رقیق می باشند طراحی می شوند.
که این موضوع سبب شده است تا کاربرد آنها در صنایع مختلف بسیار زیاد باشد.
دستگاه های پرکن از لحاظ سایز هم با هم بسیار متفاوت می باشند.
زیرا کاربرد آنها بسیار متفاوت بوده و می توان از آنها استفاده های بسیار زیادی را انجام داد.

 

مشخصات دستگاه اسپری پرکن خدری

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتومات

 • جنس مواد اولیه استفاده شده در دستگاه اسپری پرکن از بهترین مواد موجود دربازار ایران و معروف ترین مارک مواد اولیه خارجی می باشد.
 • سیستم عملکرد دستگاه اسپری پرکن بصورت پنوماتیک (سیستم بادی) می باشد.
 • در انواع صنایع مختلف بهداشتی، غدایی، رنگ و غیره قابل استفاده می باشد.
 • برای پرکردن انواع اسپری دئودورانت، اکتیویتور چسب ،فیکساتور مو، ژل اصلاح، خوش بو کننده هوا ، براق کننده داشبورد و لاستیک ماشین وغیره میتوان به کار برد.
 • یک اپراتور بدون دانش فنی می تواند به آسانی با دستگاه پرکن اسپری کار کند.
 • سرعت پرکن ماشین اسپری پر کن  حداقل 850 عدد در ساعت و حداکثر 1250 عدد در ساعت است.
 • ابعاد آن 960 میلی متر * 660 میلی متر * 1650 میلی متر می باشد.
 • حداکثر فضای مورد نیاز یک متر در یک متر بوده و فضای بسار کمی را آشغال می کند.
 •  رنگ شاسی از الکترواستاتیک به رنگ آبی و جنس بدنه آن استنسیل استیل ضد خش، و ضد جرقه برا پرکردن مواد قابل آشتغال می باشد.
 • داری استارندارد CE اروپا و استاندارد ملی ایران می باشد.
 • کاهش نیروی انسانی حداقل یک اپراتور که در مدل های مشابه موجود در بازار نیازمند سه اپراتور می باشد.
 • در اورینگ، شیرها و وسایل پنوماتیک استفاده شده تمامی استانداردهای روز دنیا رعایت شده است.
 • ماشین فوق کاملا آب بندی شده است و مانع از هدر رفتن مواد اولیه شما می شود.
 • قابلیت تنظیم ارتفاع هر سه نازل گاز زن، کریمپ و پرکن بر اساس نیاز مشتری را داراست.

نحوه عملکرد و کاربرد دستگاه اسپری پرکن

دستگاه-اسپری-پرکن

به دلیل گسارش استفاده استفاده از اسپری و افشانه ها شرکت ماشین سازی خدری تصمیم به تولید محصولات خود در این قالب کرد.علاوه بر خوشبو کننده ها که بیشترین استفاده را در این مورد دارند ، تولید کنندگان رنگ نیز بخشی از تولید خود را به صورت افشانه یا اسپری عرضه میکنند.پرکردن اسپری حشره کش، اسپری ضد عفونی، مواد شیمیایی، اسپری گاز و … بخش دیگری از کاربرد دستگاه اسپری پرکن است.

عملکرد این دستگاه اسپری پرکن کاملا به صورت پنوماتیک و با گاز بوده و سه نازل جدا از هم بر روی این دستگاه طراحی شده اندو هرکدام قابلیت های خود را دارند.

دستگاه اسپری پرکن نیمه اتوماتیک دارای ۳ قسمت: پرکن، پرچ کن و تزریق گاز می باشد که در یک فیکسچر به صورت خطی قرار دارد . ابتدا اپراتور قوطی خالی را در زیر قسمت پرکن قرار داده و با فشردن پدال پروسه ی تزریق انجام می گیرد سپس با قرار دادن قوطی بعد قوطی اول در زیر هد پرچ کن قرار گرفته، بعد از قرار دادن والو برروی قوطی اول پروسه ی تزریق و پرچ انجام می گیرد .

و در آخر اپراتور با قرار دادن قوطی سوم، قوطی اول در زیر نازل تزریق گاز، قوطی دوم در زیر هد پرچ کن و قوطی سوم در زیر نازل پرکن قرار می گیرد که با فشردن پدال پروسه ی کلی دستگاه صورت می گیرد.

 

enlightened ما به شما پیشنهاد میکنیم با عملکرد دستگاه پرکن مایعات و دستگاه نوار نقاله هم آشنا شوید و در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

 

ویژگی های دستگاه اسپری پرکن

 1. نیازمند یک کمپرسور 500 لیتری است.
 2. داری یک صفحه محافظت جهت حفاظت در اپراتور در زمان پرکردن
 3. درصد خطای پرکردن مثبت و منفی 5ml می باشد.
 4. به دلیل دقت در ماشین کاری و تراشکاری تمای نازل ها بدون چکه می باشد.
 5. تعمیرات و نگه داری دستگاه اسپری پرکن 
 6. تمامی قطعات یدکی محصول فوق در کارخانه ماشین سازی خدری موجود می باشد.
 7. به دلیل طراحی منحصر به فرد دست رسی به کلیه بخش های آن بسیار آسان می باشد و قطعات آن به راحتی تعویض می گردد.
 8. تمامی شلنگ ها و قطعات اورینگ در بازار ایران موجود می باشد.
 9. با آموزش رایگان کارشناسان فنی ما و نصب و تحویل در محل کارخانه شما
 10. زمان تحویل طبق توافق طرفین می باشد.
 11. دارای یک سال گارنتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

 

خرید دستگاه اسپری پرکن ماشین سازی خدری

دستگاه پرکن اسپری

تلاش و کوشش پرسنل و کارکنان شرکت ماشین سازی خدری برای توسعه شرکت و توسعه عمومی جامعه است.شما اگر محصولات و تولیدات ما را مشاهده و یا خریداری کنید ، علاوه بر کیفیت قطعات و حرکات مکانیکی محصولات اشتیاق ما را نیز احساس خواهید کرد.همچنین لازم به ذکر است که تمامی محصولات و تولیدات ما دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش هستند و میتوانید تمامی محصولات همراه با مشخصات و قیمت ها را در سایت ما مشاهده کنید و در صورت تمایل و نیاز به راهنمایی با ما تماس بگیرید.

 

قیمت انواع دستگاه اسپری پرکن

اسپری پرکن نیمه اتومات

پرکن اسپری دارای انواع مدل های زیادی است که در این مطلب با آنها آشنا شدید.همچنین انواع این مدل ها هر کدام دارای مشخصات و ویژگی های خاصی هستند.

تمامی این قابلیت ها به علاوه ابعاد و اندازه و زمان گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه از مواردی هستند که روی قیمت تاثیر میگذارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدید ترین قیمت ها با ما تماس بگیرید.

 


ارسال نظر درباره این موضوع


 • سعید سخامهر (یک شنبه, 17 اسفند 1399 ساعت 22:12:57)
  سلام. قیمت میخواستم برای هر دو مدل اتومات و نیمه اتومات و اندازه این دستگاهها. ممنون

  • مدیر سایت (یک شنبه, 08 فروردین 1400 ساعت 13:22:29)

   سلام

   دستگاه های اسپری پرکن دارای انواع و مدل های مختلفی هستند و قابلیت های متفاوت هم دارند.

   برای دریافت اطلاعات با ما تماس بگیرید


 • رضاعباسی (چهار شنبه, 25 فروردین 1400 ساعت 16:36:13)
  سلام وقت بخیر لطفا قیمت اسپری پرکن نیمه اتومات و تمام اتومات بهم میدین ممنون میشم

  • مدیر سایت (دو شنبه, 20 اردیبهشت 1400 ساعت 12:43:57)

   سلام خدمت شما

   این دو دستگاه دارای مدل ها مختلف با قابلیت های متنوع تولید میشوند که قیمت های مختلفی دارند و میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


 • رسول قربانی (سه شنبه, 31 فروردین 1400 ساعت 16:14:33)
  سلام وقت بخیر لطفاً در مورد دستگاه پرکن اسپری بدن تمام اتوماتیک قیمت وایا خط کامل تولید هست. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.با تشکر قربانی

  • مدیر سایت (دو شنبه, 20 اردیبهشت 1400 ساعت 12:45:29)

   سلام و روز بخیر

   تمام اطلاعات در همین صفحه قرار داده شما و شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و کاملتر با شماره های ما تماس بگیرید.