دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت
دستگاه استرچ پالت برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد و اندازه های مختلف مثل پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

دستگاه استرچ پالت | قیمت و مشخصات | (نمونه محصولات)

یکی از مشکلات کارخانجات بسته بندی محصولات بصورت عمده است دستگاهی که توانایی بسته بندی چندین محصول کوچک را درکنار هم داشته باشد نیاز هر کارخانه می باشد. بسته بندی محصولات  باعث میشود فرایند حمل و نقل سهل و از خطرات احتمالی در حمل کاسته شود. دستگاه استرچ پالت به کمک رول های پلاستیکی شفاف که به آن فیلم استرچ گفته میشود کار بسته بندی محصولات را آسان و با دقت انجام میدهد. 
شرکت ماشین سازی خدری به تولید چند نوع دستگاه استرچ پالت پرداخته است. 

 

دستگاه استرچ پالت

دستگاه استرچ پالت برای بسته بندی و سلفون کشی انواع پالت در ابعاد و اندازه های مختلف مثل پالت بشکه های ۲۰۰ لیتری، پالت انواع بطری های آشامیدنی، انواع رول های پارچه ای، فلزی، کابل ، پالت کتاب و از این دست محصولات کاربرد دارد.

تولید تجهیزات بسته بندی به کمک نایلون های شفاف که نزد عوام به سلفون پیچ معروف است گسترش زیادی پیدا کرده.

این دستگاه استرچ پالت با در هم پیچیدن نایلون ها به دور کالا های مختلف در ابعاد و اندازه های مختلف باعث ایجاد تعادل بین آنها میشود.

دستگاه استرچ پالت یا دستگاه سلفون پیچ بسته بندی محصولات و کالا ها را با پیچش نایلون ، نایلکس ، سلفون ، فوم و پلاستیک انجام میدهد و تا حدودی شبیه دستگاه شیرینگ پک عمل میکند اما دستگاه استرچ پالت محصولات را بر روی پالت های مخصوص بسته بندی میکند.

یکی از پر فروشترین دستگاه بسته بندی پالت  است و بدلیل هزینه های پایین چه از نظر قیمت دستگاه و چه از نظر هزینه های مواد مصرفی و استهلاکی در صنعت بسیار پر طرفدار می باشد.

 

استرچ پالت

استرچ پالت

این دستگاه برای بسته بندی کالاها و تولیدات کارخانه جات کاربرد دارد و برای کشیدن انواع نوار مخصوص استچر روی محصولات استفاده میشود.

در تولیدی و کارخانه هایی که سرت تولیدشان بالاست و سفارشات زیادی دارند ، مهم است که تمامی محصولات و کالا ها محافظت شوند و به همین علت ، در این شرایط معمولا مدیریت کارخانه ها سفارش ساخت و خرید استرچ پالت را در اندازه و ابعاد مورد نیاز میدهند.

به طور خلاصه میتوان گفت بسته بندی به شکل استرچ پالت مناسب ترین روش جهت جلوگیری از آسیب دیدن محصول در برابر هرگونه ضربه احتمالی می باشد.

از ویژگی های این دستگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. استهلاک پایین
 2. بسته بندی با مواد اولیه ارزان
 3. مصرف انرژی کم
 4. اشغال جای کم
 5. حفاظت محصولات از رطوبت و آب
 6. سلفون کشی سریع
 7. مناسب برای پالت و قطعات سنگین و حجیم
 8. بسته بندی قطعات طویل نظیر لوله ها، رول های کاغذ

 

انواع دستگاه استرچ پالت

استرچ-پالت

 • استرچ پالت دروازه ای

بعضی قعطات و محصولات مثل قطعات بزرگ و سنگین خودرو ، یخچال و کولر ها که اندازه بزرگی دارند و سنگین هم هستند امکان جابجایی آنها با استرچ های معمولی وجود ندارد به همین علت در این مواقع از دستگاه استرچ پالت دروازه ای دکل گردان استفاده میبشود.

پالت ها به کمک لیفتراک توسط اپراتور داخل چهارچوب دستگاه قرار می گیرد و به صورت ۳۶۰ درجه دور محصول استرچ کشی گردد.

امکان بسته بندی محصولات با طول بالای ۲.۵ متر با این دستگاه میسر می شود. ظرفیت کاری دستگاه تا ۲۰ پالت در دقیقه تخمین زده می شود.

 • استرچ پالت صفحه گردان 

در این دستگاه یک صفحه گردان چرخان طراحی شده است که با چرخش صفحه عمل سلفون پیچی محصولات انجام میگیرد . این دستگاه توانایی سلفون پیچی محصولات با وزن پایین2 تن  تا ارتفاع دو متر و  بسته بندی  25 عدد پالت را در ساعت دارد و فضای اشغال شده توسط این دستگاه کم است .

 • استرچ پالت مرغکدار 

این دستگاه مناسب برای بسته بندی و سلفون پیچی  محصولات با وزن زیاد ، ارتفاع زیاد و نامتعادل است این دستگاه عملکردی شبیه به دستگاه استرچ پالت صفحه گردان است که با اضافه شدن مرغک نگهدارنده باعث میشود از بهم خوردن تعادل محصولات در هنگام استرچ جلوگیری شود.
تنظیماتی همچون کنترل سرعت صفحه گردان ، کنترل سرعت حرکت عمودی نایلون استرچ ، تنظیم ارتفاع استرچ برای کالاهای مختلف ، تنظیم ارتفاع مرغک ، تنظیم تعداد لایه های استرچ بر روی محصول ، مکث نایلون استرچ در قسمت بالا و پایین محصول، بر روی دستگاه تعبیه شده است که این امکان را به اپراتور می دهد تا در بسته بندی کالا از شرایط ایده عالی برخوردار باشد . ضمنا می توان مرغک را بصورت قالبی طراحی نمود تا در محصولات خاص مانند درب های ضد سرقت عملکرد قابل توجهی داشته باشند. 

 

دستگاه استرچ پالت

 

 • استرچ پالت فرودگاهی

افراد و مسافرانی که قصد جابجایی و حمل وسایل و چمدان های خود را از جایی به جایی دیگر توسط پایانه های زمینی ، هوایی و یا دریایی دارند باید قبل از این کار وسایل خود را استرچ پیچی کنند تا مانع باز شدن و آسیب دیدن شوند.

استرچ فرودگاهی با داشتن زائده روی بستر ماشین از پرت شدن کالا در هنگام استرچ کشی جلوگیری می کند.

این دستگاه با برق شهری ۲۰۰  ولتی راه اندازی می شود و  در ابعاد کاری مختلف قابل طراحی و سفارش است.

 • استرچ پالت حرارتی

یکی دیگر از انواع استرچ پالت های ماشین سازی خدری است که برای پالت های بزرگ مثل یخچال استفاده میشود و قابلیت پیش کشش به منظور صرفه جویی در مصرف نایلون استرچ دارد.نوع سوخت این دستگاه نیز گاز شهری میباشد.

 • استرچ پالت رولی

این دستگاه ایترچ پالت رولی برای استرچ پیچ کردن محصولات استوانه ای که دارای طول زیادی هستند استفاده میشود.

رول های کاغذی ، توپ های پارچه و مواردی از این دست نمونه های کاربرد این دستگاه هستند. نهایت قطر رول مورد استفاده می تواند تا 100 سانتی متر باشد.

 

enlightened ماشین سازی خدری همه انواع ماشین آلات صنعتی را تولید میکند و به فروش میرساند و حالا که با انواع دستگاه استرچ پالت آشنا شدید ما به شما پیشنهاد میکنیم با انواع دستگاه پرکن مایعات و انواع دستگاه اسپری پرکن نیز بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

نایلون استرچ چیست؟

خرید استرچ پالت

در حقیقت خوراک تغذیه استرچ پالت رول های شفافی هستند که نایلون استرچ یا فیلم استرچ نام دارند. این رول ها از جنس هایی نظیر پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی وینیلیدین کلرید (PVdC) تولید می شوند. شفافیت و میزان استقامت کششی این فیلم ها در کیفیت نهایی کار تاثیر بسیار زیادی دارند.

ضخامت ، طول و عرض رول ها از دیگر شاخصه های نایلون استرچ است که با توجه به نوع مصرف و توانایی دستگاه استرچ پالت انتخاب می شود.

 

نحوه عملکرد دستگاه استرچ پالت

اپراتور دستگاه، فیلم استرچ را با دست به یكی از پایه های پالت گره زده و استارت استرچ پالت درحالت اتوماتیك را می فشارد. كه براساس پارامترهای داده شده مثل تعداد پیچشش فیلم استرچ در قسمت پایین، و یا قسمت بالا و تعداد رفت و برگشت عمودی فیلم استرچ روی پالت و با تنظیمات دو دستگاه اینورتر و میكروسوئیچ  اورلب و كنترل سیستم مكانیكی كشش فیلم،  عملیات استرچ پیچی  شروع  و تاپایان عملیات استرچ پالت كار می كند .پس از پایان و ایست كامل پالت اوپراتور اقدام به پاره كردن فیلم و با انتقال پالت توسط لیفت تراك از دستگاه فوق ، دستگاه آماده عملیات بعدی خواهد بود.

 

mail با عملکرد دستگاه تیوپ پرکن تمام اتوماتیک و دستگاه تیوپ پرکن نیمه اتومات هم آشنا شوید.


ویژگی ها مشخصات فنی دستگاه

قیمت استرچ پالت

 • قابلیت تنظیم میزان کشش سلفون
 • قابلیت تنظیم سرعت صفحه گردان و نگهدارنده سلفون توسط اینورتر
 • قابلیت تنظیم تعداد دور صفحه گردان برای مکث پایین و بالای نگهدارنده سلفون
 • دارای سنسور برای تنظیم ارتفاع
 • پنوماتیک از شرکت پارس
 • استفاده از غلطک های PVC در زیر صفحه گردان جهت تحمل بارهای سنگین
 • استفاده از لولا در قسمت زیرین دکل جهت سهولت در جابجایی دستگاه
 • قابلیت کنترل دستگاه به صورت دستی و اتومات
 • ابعاد کلی دستگاه :  طول cm 250  ؛ عرض cm 150 ؛ ارتفاع:  cm 260
 • حداکثر ابعاد پالت :  طول: cm120 ؛عرض:  cm120 ؛ ارتفاع cm200 :
 • حداکثر وزن پالت : ۲۰۰۰ kg
 • توان مصرفی: kw 5/1
 •   ولتاژ ورودی ۲۲۰ ولت
 • سرعت دستگاه: ۷۰ پالت در ساعت
 • وزن دستگاه: ۴۳۰ kg
 • تمامی قطعات برقی با مارک LS کره

 

قیمت دستگاه استرچ پالت

همانطور که گفته شد دستگاه استرچ پالت یک دستگاه مهم و کاربردی در زمینه های مختلف است که درخواست های زیادی هم دارد.

شرکت ماشین سازی خدری هم یکی از تولید کنندگان معتبر و منصف در زمینه ساخت انواع دستگاه استرچ پالت اتوماتیک ، استرچ پالت نیمه اتومات و دستگاه استرچ پالت دستی است که تمامی این دستگاه ها را با مواد اولیه مرغوب و یراق های اصلی و با کیفیت تولید میکند و با قیمت های مناسب به دست مشتریان عزیز میرساند که تمامی ایت دسنگاه ها نیز دارای گارانتی و خدمات پس از فروش 3 ساله هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت استرچ پالت با ما تماس بگیرید.


ارسال نظر درباره این موضوع