X

دستگاه پرکن مایعات رقیق و غلیظ

09124488011 مدیر فنی و فروش
دستگاه پرکن مایعات غلیظ و رقیق

پرکن مایعات دستگاهی است که برای بسته بندی مایعات غلیظ و رقیق در صنایع مختلف از جمله دارویی، آرایشی، غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با خرید این دستگاه برای کارگاه تولیدی و یا کارخانه خود، حجم زیادی از مایعات را در سریع ترین زمان بسته بندی نمایید. این امر موجب افزایش سرعت راندمان خط تولید می‌شود.

مایعات به دو دسته غلیظ و رقیق تقسیم بندی می‌شوند که از لحاظ ویسکوزیته و چگالی با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه یکی از فاکتورهای مهم در هنگام انتخاب و خرید دستگاه پرکن مایعات، میزان غلظت مواد است. برای هر مایع با غلظت متفاوت باید دستگاه متناسب را خریداری نمایید. به طور مثال از دستگاهی که برای پرکردن شامپو استفاده می‌شود نمیتوان برای پرکردن کرم یا روغن ترمز استفاده نمود.

برای انتخاب و خرید دستگاه پرکن متناسب با محصول تولید شده، با کارشناسان ماشین سازی خدری تماس بگیرید.

این دستگاه ها دارای مدلهای پرکن مایعات غلیظ، رقیق(پمپی، ثقلی و پیستونی)، اتومات و نیمه اتومات هستند. 

تمام محصولات تولید شده در ماشین سازی خدری دارای 10 سال خدمات پس از فروش و یک سال گارانتی تعویض قطعات پنوماتیک بدون قید و شرط هستند.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات تولید شده در ماشین سازی خدری

خدمات پس از فروش محصولات ماشین سازی خدری
زمان تحویل محصولات و امکان ارسال به شهرستان

دستگاه پرکن مایعات چیست؟

پرکن مایعات از جمله دستگاه‌های بسته بندی است که بسته به نوع مایع، طراحی و ساخته می‌شود. این دستگاه‌ها برای پرنمودن انواع مایعات رقیق و غلیظ در ظرفهای محصول، مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از مدلهای این دستگاه ها علاوه بر پر نمودن مجهز به درب بند نیز هستند. برای پرنمودن مایعات رقیق از روش ثقلی و برای مایعات غلیظ از پمپ یا سیلندر پیستون استفاده می‌شود.

دستگاه پرکن مایعات تولید شده در ماشین سازی خدری دارای سه نوع عملکرد پمپی، ثقلی و سیلندر( پیستونی) می‌باشد که برای پرکردن مواد رقیق و غلیظ داخل ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه ها دارای 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

 

بررسی کاربرد دستگاه پرکن در صنایع مختلف

همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، به منظور بسته بندی و پر نمودن ظروف از محصولات تولید شده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از دستگاه پرکن می‌توانید حجم و یا وزن مشخصی از تولیدات خود را درون ظروف مختلف ریخته و بسته بندی نمایید. پرکن مایعات و مواد جامد از انواع این دستگاه ها هستند. 
انتخاب نوع دستگاه پرکن به تولیدات مجموعه شما بستگی دارد. حالت مواد تولید شده، چگالی و ویسکوزیته از مهمترین مواردی که در هنگام خرید پرکن مواد باید به آن دقت نمایید.
از مهمترین مزایای استفاده از پرکن مواد، افزایش سرعت بسته بندی و کاهش دور ریز و هدر رفت تولیدات مجموعه شما می‌باشد. این دستگاه‌ها با سرعت بالا و دقت زیاد کار بسته بندی را انجام می‌دهند.
مجموعه ماشین سازی خدری از معتبرترین تولید کنندگان دستگاه پرکن، خصوصا پرکن مایعات می‌باشد.

آشنایی با دستگاه پرکن مایعات ماشین سازی خدری و انواع آن

پرکن مایعات دستگاهی است که در مشاغل صنعتی و یا حتی خانگی برای پر نمودن میزان مشخصی از مایعات، درون ظروف بسته بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب دستگاه مناسب برای مایعات مختلف با غلظت، چگالی و ویسکوزیته متفاوت بسیار دشوار است. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از اقدام به خرید این دستگاه‌ها با مشاوران ما ماشین سازی خدری مشورت نمایید. پر کن مایعات دارای دو دسته بندی اصلی می باشد که در ادامه شرح مختصری از آنها را ارائه خواهیم نمود.

 • پرکن مایعات غلیظ
 • پرکن مایعات رقیق

این دو دسته بندی خود دارای نمونه های متفاوتی هستند:

 • پرکن دستی مایعات
 • پرکن اتومات و نیمه اتومات
 • پرکن ثقلی، سیلندر پیستونی و پمپی.

هر یک از این دستگاه‌ها برای پرنمودن محصولی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای خرید دستگاه مناسب، حتما با کارشناسان ماشین سازی خدری مشورت نمایید.

 

پرکن مایعات غلیظ و انواع آن

دستگاه پرکن مایعات غلیظ از پراستفاده ترین مدل ماشین‌های بسته بندی در صنایع مختلف است. دستگاه پرکن مایعات غلیظ برای مایعاتی که دارای چگالی بالا (غلظت بالا) هستند، مورد استفاده قرار می ‌گیرد. دستگاه پرکن مایعات غلیظ از مکانیزم سیلندر پیستون بهره می برد و در دو نوع اتومات و نیمه اتومات در ماشین سازی خدری تولید می‌شود. این دستگاه دارای مدلهای تمام اتومات، نیمه اتومات و رومیزی هستند.

 در مدل نیمه اتومات این دستگاه اپراتور بطری محصولات را بر روی نوار نقاله گذاشته و نوار نقاله بطری ها را به سمت نازل های پرکن دستگاه هدایت می‌کند.
 در مدل رومیزی، نوار نقاله وجود ندارد و اپراتور باید بطری را در زیر نازل نگه داشته و نازل شروع به پر کردن بطری می‌کند.
در مدل اتومات از سیستم سورتر استفاده می‌شود و قسمت درب بند اضافه که بدون نیاز به اپراتور، عمل پر کردن مواد انجام می‌شود. 

لازم به ذکر است نازل های دستگاه پرکن مایعات را میتوان تک نازل تا هشت نازل تولید کرد که با توجه به میزان تولید و خواست مشتری قابل تغییر است.
دستگاه پرکن مایعات غلیظ علاوه بر مدلهای اتومات و نیمه اتومات دارای دسته بندی زیر نیز می‌باشند:

 • پرکن پمپی مایعات: از این مدل برای پر نمودن مایعات غلیظ مانند عسل، گریس، روغن و … استفاده می‌شود. به دلیل قدرت و فشار بالا، استفاده از این دستگاه برای مایعات چسبناک و حبابدار بسیار مناسب است.
 • پرکن سیلندر پیستونی: این مدل برای محصولات چسبناک، خمیری شکل و نیمه خمیری مناسب است و در صنایع غذایی و شیمیایی کاربرد دارد.
 • پرکن مایعات روتاری: برای پرکردن مایعات غلیظ و نیمه غلیظ مانند شربت، شیره، رب، مربا و ... کاربرد دارد. این دستگاه شامل 8 پیستون است.


دستگاه پرکن مایعات رقیق و انواع آن

مایعات رقیق مایعاتی هستند که ویسکوزیته آنها کمتر از ویسکوزیته روغن زیتون است و برای پر کردن چنین مایعاتی درون ظروف مخصوص از دستگاه پرکن مایعات ثقلی استفاده می‌شود.
دستگاه پرکن مایعات رقیق با توجه به عواملی مانند ظروف مورد استفاده و ظرفیت مورد نیاز در پنج دسته سیلندر و پیستونی، ثقلی، وکیوم، پیمانه‌ای و پمپ پریستالتیک طراحی و ساخته می ‌گردد. در هر مورد با توجه به نوع محصول، حجم تزریق، ظرف، دقت نوع پرکن متفاوت خواهند بود.
نوع پرکن مورد استفاده برای تولیدات صنایع مختلف با توجه به مشاوره و بررسی دقیق توسط کارشناسان ماشین سازی خدری و مطابق با نیازهای کارفرما انتخاب و ساخته می‌شود.

پرکن مایعات رقیق هم دارای مدلهای اتومات و نیمه اتومات است. از انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق می‍‌‌توان به این موارد اشاره نمود:

 • پرکن مایعات ثقلی: در دستگاه پرکن ثقلی (Gravity Liquid Filling) مایعات رقیق در مخزنی بالای دستگاه قرار دارند و با روشن شدن دستگاه از طریق نازل‌ها مایعات به داخل ظروف بسته بندی ریخته می‌شود.
 • پرکن مایعات سرریز اورفلو: یک ابزار بسیار ساده و ارزان قیمت است که برای مایعات رقیق و نیمه غلیظ مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای پر نمودن انواع نوشیدنی‌، محصولات آرایشی و دارویی، شوینده‌ها، روغن و … از این دستگاه استفاده می‌شود.
 • پرکن مایع تری بلوک: برای بسته بندی مایعات آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. دارای سه واحد شست‌ و شوی بطری، پر کردن ظروف و درب بند است.
 • پرکن منوبلوک: منوبلوک مشابه تری بلوک است اما واحد شست‌ و شوی بطری در این مدل از دستگاه ها وجود ندارد.

قیمت دستگاه پرکن مایعات چقدر است؟

دستگاه‌های پرکن مایعات دارای مدلهای بسیار متنوع هستند که در ابعاد و ظرفیت های مختلف تولید و عرضه می‌شوند. انتخاب نوع دستگاه به تولیدات مجموعه شما بستگی دارد.
بر اساس تکنولوژی و متریال مورد استفاده برای ساخت، قیمت دستگاه پرکن مایعات متفاوت است. دستگاه هایی که در ماشین سازی خدری تولید می‌شوند کاملا بر اساس نیاز خط تولید شما، سفارش سازی شده و در نهایت یک محصول بسیار باکیفیت تحویل خواهید گرفت.
برای دریافت مشاوره و استعلام قیمت دستگاه‌های پرکن با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزایای خرید از ماشین سازی خدری

ماشین سازی خدری از معتبرترین مجموعه ها در زمینه طراحی و ساخت انواع ماشین آلات بسته بندی و پرکن در ایران می باشد. 

از مهمترین مزیت خرید محصولات ماشین سازی خدری می‌توان به قیمت مناسب محصولات، امکان ساخت انواع دستگاه های پرکن بر اساس سفارش مشتری و گارانتی معتبر اشاره نمود. 

ماشین سازی خدری  یک امکان ویژه  برای تضمین کیفیت محصولات تولید شده، در اختیار مشتریان قرار داده است. برای آشنایی با این ویژگی پیام زیر را گوش دهید.

 

دستگاه پرکن مایعات دستی رومیزی کوچک

این دستگاه مدلی از پرکن مایعات می‌باشد و همان طور که از نامش پیداست به صورت رومیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای صنایع کوچک بسیار مناسب است. از این مدل محصولات برای پر نمودن مایعات غلیظ و رقیق استفاده می‌شود که بسته به نوع مایع و چگالی آن دارای تکنولوژی ساخت متفاوت هستند. پرکن مایعات رومیزی دارای سه مدل اتوماتیک، نیمه اتومات و دستی هستند.
سرعت دستگاه های دستی نسبت به مدلهای بزرگ، کمتر است و همچنین حجم کمتری را اشغال می‌کنند.

دستگاه پرکن مایعات اتومات و نیمه اتومات

دستگاه های پرکن مایعات به در سه مدل اتوماتیک، نیمه اتومات و دستی تولید می‌شوند. 
در مدلهای نیمه اتومات در ابتدا اپراتور ظروف را در داخل فیکسچر قرار می دهد و سپس با فشردن پدال یا شاسی، شیر نازل ها باز می‌شود. بعد از زمان بندی مشخص شده شیرها بسته می‌شود. 

در مدلهای تمام اتوماتیک، هیچ نیروی انسانی در بسته مایعات دخالت ندارد و تمام کارها به صورت اتومات انجام می‌شود. از اصلی‌ترین ویژگی‌های دستگاه های اتوماتیک استفاده از نوار نقاله برای انتقال ظروف است. همزمان 4 تا 12 عدد ظرف در دستگاه قرار داده شود و عملیات پر نمودن و درب گذاری ظروف انجام می‌شود.


بررسی مکانیزم های مورد استفاده در دستگاه پرکن مایعات

با توجه به محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید، دستگاه مورد نظر انتخاب و ساخته می‌شود.مکانیزم‌های مورد استفاده برای ساخت دستگاه پرکن مایعات عبارتند از:

 1. پرکن سیلندر پیستونی
 2. پرکن پمپی
 3. پرکن ثقلی

در قسمت قبل در مورد این مکانیزم ها صحبت شده اما برای یادآوری کاربرد این دستگاه ها مجدد مورد بررسی قرار می‌گیرد.
از پرکن سیلندر پیستونی برای مایعات غلیظ و چسبناک استفاده می‌شود. عسل و سس‌ها که دارای ویسکوزیته بالا هستند برای بسته بندی شان از این مدل دستگاه پرکن استفاده می‌شود.
از دستگاه پمپی برای محصولات چسبنده و غلیظ ( مانند گریس ) گریس استفاده می‌شود. پمپ درون این دستگاه، توان آن را بسیار افزایش داده و مواد به وسیله نازل های تزریق با فشار بالا درون ظرف ریخته می‌شوند.
برای مایعات بسیار رقیق از دستگاه ثقلی استفاده می‌شود. این دستگاه از نیروی جاذبه برای تزریق مایعات استفاده می‌کند و نیاز به موتور قدرتمند ندارند.


 • دستگاه پرکن مایعات دارای چه مدل‌هایی است؟

  پرکن مایعات رقیق و غلیظ از انواع این محصولات هستند که خود دارای مدلهای اتومات، نیمه اتومات و دستی هستند. 

 • قیمت پرکن مایعات چقدر است؟

  بسته به مدل دستگاه، این محصولات دارای قیمت های مختلفی هستند. برای استعلام قیمت با ماشین سازی خدری تماس بگیرید.

 • آیا دستگاه پرکن دارای گارانتی می باشد؟

  محصولات تولید شده در ماشین سازی خدری دارای 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید