X

صفر تا صد راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی

09124488011 مدیر فنی و فروش
راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی

عرقیات در کشور ما ایران محبوبیت زیادی دارد و افراد زیادی برای خرید آن به بازار میروند برای همین شما میتوانید با انجام مراحلی خط تولید عرقیات گیاهی را راه اندازی کنید.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی

محبوبیت و علاقه ایرانیان به عرقیات گیاهی  و گلاب از قدیم تا الان مشخص بوده است برای همین یکی از محصولات پرفروش در بزار عرقیات گیاهی هستند. نعناع، گلاب، بهارنارنج، زیره و... از جمله نوع های عرقیات هستند که در بین ایرانیان محبوبیت زیادی دارد به همین دلیل باعث شده است در چند سال اخیر افراد زیادی با خرید دستگاه های مورد نیاز کسب و کار عرق گیری از گیاهان را راه اندازی کنند شما میتوانید با داشتن یک مجوز و دستگاه های مورد نیاز برای خود خط تولید عرقیات گیاهی را راه اندازی کنید. با ما همراه باشید تا صفر تا 100 راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی را برای شما بگوییم.

مراحل راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی

شما بعد از گرفتن مجوز های لازم برای راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی مانند گلاب، نعنا، بهارنارنج و.... مراحلی را باید طی کنید که شامل:

انتخاب مواد اولیه گیاهی

یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید انتخاب مواد اولیه با کیفیت است اگر شما میخواهید بعد از راه اندازی به سرعت به درآمد برسید علاوه بر تبلیغات درست، باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنید. مواد اولیه که در خط تولید عرقیات گیاهی استفاده میشود شامل:

  • گل محمدی
  • کاسنی
  • بیدمشک
  • نعناع
  • بومادران

شرایط نگهداری گیاهان دارویی

در حالت کلی گیاهان دارویی و معطر به دو صورت تولید می‌شوند برخی از آن ها به طور منظم و دقیق کشت میشوند اما برخی از آن ها به صورت رویشگاه های طبیعی تولید و جمع آوری میشوند. این گیاهان را باید زمانی برداشت کرد که بالاترین میزان عملکرد و مواد موثره را دارند. البته این نکته را هم در نظر بگیرید که مواد موثره در یک یا چند بخش گیاه وجود دارند و فقط جمع آوری کردن آن ها سود آور خواهد بود و اندام های گیاهی دیگر برای شما سود آور نخواهد بود پس در این موضوع بسیار دقت کنید یا از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

کیفیت مواد اولیه گیاهی

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم برای اینکه شما سریع به سور برسید باید از مواد اولیه با کیفیت استفاده کنید  برای کنترل مواد اولیه گیاهی باید مراحل زیر را انجام بدهید.

  • بررسی ظاهری گیاهان دارویی از نظرآفات و بیماری های مختلف
  • بررسی پوسیدگی ریشه و سوراخ شدن برگ

شما بعد از خرید مواد با کیفیت باید آن ها را شست شو دهید گاهی این گیاهان توسط کامیون ها به داخل استخر ریخته میشود و به مدت 20 دقیقه درون آن قرار میگیرد تا تمامی خاک و گرد و غبار از روی آن پاک شود.

تقطیر و اسانس گیری

از روش تقطیر برای اسانس گیری از گیاهان دارویی استفاده میکنند برای انجام این کار باید به مواردی دقت کنید. وزن نمونه، نسبت وزن آب  نسبت به گیاه، حجم دیگ و... از جمله مواردی هستند که شما باید به آن دقت کنید. شما بعد از ریخت گیاهان درون دیگ باید 3 برابر وزن آن آب بریزید و یک سوم دیگ خالی باشد تا از انفجار دیگ جلوگیری کند. البته این نکته را در نظر بگیرید که عرقیات گیاهی باید در آب غوطه ور بشوند.  شما عمل تقطیر و اسانس گیری عرقیات گیاهی را در تمامی فصل ها میتوانید انجام دهید  البته بعد از خارج شدن از فصل برداشت گیاهان، از گیاهان خشک شده استفاده میکنند. جنس دیگ های مورد استفاده باید از آلومینیوم، استیل یا مس باشد.

پاستوریزاسیون عرقیات گیاهی

در این مرحله به دلیل افزایش ماندگاری و کاهش سرعت فساد در عرقیات گیاهی و اطمینان از نابودی میکروب های گیاهان از روش پاستوریزاسیون عرقیات گیاهی استفاده میکنند.  این روش معمولا به دو صورت انجام میشود که شامل:

  1. پاستوریزاسیون عرقیات گیاهی در هنگام بسته بندی
  2. پاستوریزاسیون عرقیات گیاهی بعد از بسته بندی

در روش اول عرقیات گیاهی پس از عبور از فیلتر، میان پاستوریزاتور  صفحه ایی به دمای 72 درجه سلسیون میرسدو به مدت 15 الی30 دقیقه درون آن قرار میگیرد. در روش دوم بعد از بسته بندی بطری ها به مدت 15 دقیقه در دمای 65درجه سلسیوس نگهداری میشود.

دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی

دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی

یکی از دستگاه‌هایی که شما باید خریداری کنید دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی است. دستگاه بسته بندی به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد. ظروف شیشه ای یکی از بهترین ظرف ها برای بسته بندی عرقیات گیاهی است به همین خاطر قیمت آن نسبت به سایر بطری های گران تر است. از آنجایی که محصول نهایی در تولید گلاب در دسته مایعات قرار دارد، پرکن مایعات از دستگاه‌‌‌های مهم و ضروری برای بسته بندی محصولات است.

شما میتوانید برای خرید دستگاه پرکن مایعات با شرکت ماشین سازی خدری تماس بگیرید و با مشاوران ما صحبت کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید