X

آشنایی با دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی

09124488011 مدیر فنی و فروش
دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی، گلاب و...

عرقیجات در کشور ما در صنایع مختلفی مانند پزشکی، آشپزی و حتی عطر سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ پس به دلیل استفاده طیف گسترده‌ای از مردم از این عرقیجات، باید بسته بندی مناسبی برای آن‌ها صورت بگیرد. در این مقاله به بررسی دستگاه بسته بندی عرقیجات گیاهی و نحوه پر کردن آن‌ها می‌پردازیم.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

عرقیات در کشور ما در صنایع مختلفی مانند پزشکی، آشپزی و حتی عطر سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ پس به دلیل استفاده طیف گسترده‌ای از مردم از این عرقیجات، باید بسته بندی مناسبی برای آن‌ها صورت بگیرد. در این مقاله به بررسی دستگاه بسته بندی عرقیجات گیاهی و نحوه پر کردن آن‌ها می‌پردازیم. استفاده از این دستگاه ها به عنوان پرکن گلاب بسیار رایج است.

دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی 

دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی باید از استانداردهای خاصی برخوردار باشد تا به خوبی مراحل تولید و تقطیر عرق‌های گیاهی را پشت سر بگذارد و سپس این عرقیجات گیاهی را با کیفیت خوب بسته بندی کند. این محصول یکی از انواع دستگاه پرکن مایعات می‌باشد. دستگاه عرقیات گیاهی باید قابل شستشو و ضدعفونی باشند تا محصول نهایی بهترین کیفیت را داشته باشد.

از آن جا که رفته رفته افراد بیشتری به طب سنتی و استفاده از عرقیجات گیاهی روی می‌آورند، افراد باهوش زیادی به تولید و بسته بندی این مواد مشغول شده‌اند. به همین دلیل تقاضا و خرید دستگاه بسته بندی عرقیجات گیاهی بسیار افزایش پیدا کرده است. خریداران این دستگاه‌ها می‌توانند با قیمت بسیار مناسب محصولات را از ماشین سازی خدری خریداری نمایند.

دستگاه بسته بندی عرقیجات گیاهی

دستگاه پرکن گلاب چیست؟

گلاب مایعی رقیق است که برای پر کردن آن از دستگاه پرکن مایعات رقیق استفاده میشود. دستگاه پرکن گلاب باید از استانداردهای خاصی برخوردار باشد تا مراحل تولید گلاب را به خوبی پشت سر بگذارد. دستگاه پرکن گلاب قادر است همه ظروف اعم از پلاستیکی، قوطی، پت و شیشه را در ابعاد گوناگون پر کند.

دستگاه پرکن عرقیات گیاهی

دستگاه‌ پرکن عرقیجات قادر است همه ظروف را اعم از پت، بطری، شیشه و دیگر ظروف را در ابعاد و اندازه‌های گوناگون از عرقیجات گیاهی پر کند. این دستگاه‎‌ از انواع دستگاه پرکن مایعات رقیق است، زیرا عرقیجات نیز بر پایه از آب هستند. 

انواع دستگاه پرکن عرقیات گیاهی و گلاب 

این دستگاه‌ها در سه نوع دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک ساخته می‌شوند.

در دستگاه‌های دستی اپراتور باید دقت زیادی داشته باشد، به دلیل این که کار تمام کار دستگاه بر عهده اپراتور است. 

در دستگاه‌های نیمه اتوماتیک هنگامی که ظرف در زیر نازل دستگاه قرار می‌گیرد اپراتور پدال آن را فشار می‌دهد تا مواد و عرقیجات به داخل ظرف تخلیه شوند. نازل این دستگاه‌ها طبق برنامه‌ای که به آن‌ها داده شده پس از ریختن مقدار مواد تعیین شده بسته می‌شود.

دستگاه‌های تمام اتوماتیک نیازی به دخالت اپراتور ندارند و تنها کافی است برنامه‌ای در سیستم آن‌ها تنظیم شود. این دستگاه‌ها طبق تنظیمات تعیین شده کار خود انجام می‌دهند و ظروف را پر می‌کنند.

دستگاه بسته بندی مایعات رقیق

پرکن مایعات رقیق برای پر کردن مایعاتی همچون آب، عرقیجات، آبمیوه، دوغ، شیر، سرکه و موادی از این قبیل به کار می‌روند. عملکرد این دستگاه‌ها به وسیله فشار باد است که توسط هوای زیاد عملیات پر کردن ظروف را انجام می‌دهد. ظرفیت مخزن این دستگاه نیز 200 لیتر است. 

بررسی اجزای دستگاه پرکن و بسته بندی گلاب و سایر عرقیات گیاهی

 • نازل: نازل پرکن در مایعات رقیق به دلیل این که در تماس با مواد است باید از جنس استیل 316 ضد زنگ باشد. 
 • نوار نقاله: نوار نقاله در دستگاه پرکن مایعات رقیق برای انتقال مایعات در ابعاد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. 
 • تجهیزات قابل سفارش نوار نقاله: 
  •   تنظیم ارتفاع با پمپ برقی
  •   نور افکن برای روشنایی دستگاه
  • شمارنده هوشمند
  • سیستم بارکد خوان

مزایای استفاده از دستگاه پرکن گلاب و عرقیات گیاهی

 • پر کردن بهداشتی گلاب
 • عملیات سریع
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • جلوگیری از هدر رفت مایعات
 • عملکرد بی صدا
 • کاربرد راحت
 • مقاومت بالا
 • جنس بدنه از استیل ضد زنگ
 • دارای صفحه کنترل پنل
 • امکان تعیین ظرفیت
 • تعمیر آسان

دستگاه پرکن گلاب خانگی دارای دو نوع دستی و نیمه اتومات می‌باشد. این دستگاه‌ها ابعاد کوچکی دارند و بزرگترین آن‌ها به 90 سانتیمتر میرسد. به همین دلیل برای مکان‌های کوچکی مانند منازل مسکونی بسیار مناسب‌اند و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

عوامل موثر بر روی قیمت دستگاه بسته بندی عرقیات گیاهی و گلاب

قیمت دستگاه پرکن گلاب به عواملی مانند نوع دستگاه، جنس دستگاه، کیفیت دستگاه و ویژگیها و قابلیتهای آن بستگی دارد. هنگام خرید پرکن گلاب به کیفیت و مقاومت دستگاه توجه کنید و صرفا قیمت آن را در نظر نگیرید. دستگاههای ارزان چینی در بازار هستند که مقاومت پایینی دارد و هزینه های تعمیر و نگهداری زیادی میطلبند. برای اطلاع از قیمتها و کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ماشین سازی خدری تماس بگیرید.

با خرید دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید عرقیات گیاهی می‌توانید یک کارگاه خانگی پردرآمد راه اندازی کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید