X

صفر تا صد راه اندازی خط تولید مواد شوینده، مایع ظرفشویی و دستشویی

09124488011 مدیر فنی و فروش
راه اندازی خط تولید مواد شوینده

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده باید ماشین آلات صنعتی مناسب برای تولید و بسته بندی محصولات را خریداری نمایید. حداقل هزینه برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده مانند مایع ظرفشویی 500 میلیون تومان است و باید از ابتدا مجوز لازم را از سازمان غذا و دارو دریافت نمایید.
هزینه‌ها مربوط به اجاره تولیدی، خرید دستگاه و مواد اولیه است. اگر بخواهید یک کسب و کار بزرگ راه اندازی نمایید باید مبلغ بیشتری را سرمایه گذاری کنید. ماشین سازی خدری آماده است انواع ماشین آلات صنعتی مورد نیاز را در اختیار تولیدکنندگان عزیز قرار دهد.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

راه اندازی خط تولید مواد شوینده

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده، نیاز به دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو است البته از ابتدا باید طرح توجیحی برای راه اندازی این کسب و کار را تهیه نمایید. این طرح کمک می‌کند تا با آگاهی کامل اقدام به راه اندازی این کسب و کار نمایید و از موانع احتمالی آگاه شوید. خط تولید مایع ظرفشویی از پرسودترین کسب و کارها در این زمینه است. 

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارید. شما برای راه اندازی این خط تولید نیاز به یک مکان یا شرکت دارید تا بتوانید افرادی را در آنجا استخدام کنید.

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که چگونه خط تولید مایع ظرفشویی را راه اندازی کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اول از همه شما برای راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی، باید یک شرکت ثبت کنید و مجوز های لازم را بگیرید و بعد از آن میتوانید از شرکت های دیگر تجهیزات خط تولید مایع دستشویی را خریداری کنید. در ادامه این تجهیزات را برای شما به طور کامل میگوییم.

ماشین سازی خدری از مجموعه‌های فعال در زمینه تولید انواع ماشین آلات صنعتی در ایران است. برای خرید دستگاه پرکن و بسته بندی مواد شوینده با این مجموعه تماس بگیرید.

عوامل موثر در هزینه راه اندازی خط تولید مواد شوینده

بسیاری از افراد تصور میکنند برای راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی هزینه زیادی میخواهد اما این تصور کاملا اشتباه است. این هزینه‌ها بستگی به تجهیزاتی که شما خریداری میکنید دارد برای همین نمیتوان به طور دقیق هزینه راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی را تعیین کرد اما برای راه اندازی یک خط تولید ساده و کوچک برای تولید شوینده به حداقل 500 میلیون سرمایه اولیه نیاز دارید. هرچقدر کسب و کار شما بزرگتر باشد هزینه بیشتر و دستگاه‌های مجهزتری باید خریداری نمایید.

اگر در تامین هزینه راه اندازی خط تولید با مشکل روبرو هستید می‌توانید فرد و یا شرکتی را به عنوان شریک کسب و کار خود معرفی نمایید و یا برای راه اندازی کسب و کار اقدام به دریافت وام نمایید.

3 نکته مهم برای راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی

شما قبل از راه اندازی خط تولید باید نکاتی را بدانید که شامل:

 • اولین نکته که بسیار مهم است این است که شما باید آگاهی و علم لازم را برای تولید مواد شوینده داشته باشد زیرا شما بعد از خرید تجهیزات میتوانید به راحتی این محصول را تولید کنید یامیتوانیداز یک فرد متخصص کمک بگیرید.
 • همان طور که گفتیم شما باید برای درآمد بیشتر محصولات با کیفیتی تولید کنید و برای اینکار نیاز به مواد باکیفیت دارید. پس اگر میخواهید محصولات شما به سرعت در بازار به فروش برسد باید محصولاتی با کیفیت تولید کنید.
 • شما برای راه اندازی خط تولید نیاز به مجوز های لازم دارید پس اول از همه مجوز های لازمرا خریداری کنید و بعد از آن شرکت خود را تاسیس کنید.

محیط مناسب برای خط تولید مواد شوینده

برای شروع و راه اندازی خط تولید مواد شوینده و بهداشتی ابتدا باید محیطی با شرایطی به شرح زیر، انتخاب نمایید:

 1. از مناطق مسکونی 400 متر فاصله داشته باشد.
 2. زیربنای آن به گونه‌ای طراحی شده باشد که 40 یا 50 درصد فضای سالن به وسیله دستگاه‎ها با فاصله حداقل یک متر اشغال شود.
 3. دستگاه تهویه و وسایل سرمایش و گرمایش مناسب و سالم داشته باشد.
 4. رختکن جداگانه برای کارگران خانم و آقا (دارای کمد) داشته باشد.
 5. کف صاف، بدون ترک، لغزنده و دارای شیب مناسب به سوی فاضلاب داشته باشد.

آشنایی با برخی از دستگاه‌های مورد استفاده در خط تولید مایع ظرفشویی

دستگاه های راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم شما برای راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی نیاز به دستگاه هایی دارید که این تجهیزات شامل:

 1. دستگاه یونیز کردن آب
 2. مخزن ذخیره آب
 3. میکسر
 4. پمپ غلیظ کش
 5. دستگاه پرکن مایعات
 6. دستگاه های آزمایشگاهی

دستگاه یونیز کردن آب

همان طور که میدانید آب از مواد معدنی مختلفی به وجود می آید و از درجه سختی بالایی برخوردار است و به همین خاطر نمیتوان از آن در تولید مواد شوینده استفاده کرد و برای همین شما باید دستگاه یونیز کردن آب را خریداری کنید تا درجه سختی آب را کم کند. یکی از نکاتی که شما باید بدانید این است که درجه سختی آب باید 40ppm باشد تا بتوانید با مایع ظرفشویی ترکیب شود.

مخزن ذخیره آب

شما برای نگهداری آب، نیاز به یک مخزن ذخیره آب یا پمپ دارید. وظیفه این دستگاه نگهداری آب است و به وسیله پمپی که دارد به  فرد اجازه میدهد تا هر مقدار که میخواهد در تولید مایع ظرفشویی استفاده کند.

البته شما قبل از خرید این دستگاه حواستان باشد که باید این مخزن ذخیره آب از جنس استیل باشد.

میکسر

بعد از کم کردم درجه سختی آب و ریختن آن در مخزن آب وقت آن رسیده به وسیله دستگاه میکسر آب را با مواد دیگر ترکیب کنیم. شما برای انجام این فرایند باید آموزش های لازم را دیده باشید یا میتوانید از افراد با تجربه کمک بگیرید. خرید این دستگاه یکی از مهم ترین تجهیزات در خط تولید مایع ظرفشویی است پس شما برای راه اندازی خط تولید باید این دستگاه را خریداری کنید. در صورتی که این دستگاه وجود نداشته باشد شما نمیتوانید خط تولید مایع ظرفشویی را راه اندازی کنید.

پمپ غلیظ کش

بعد از ترکیب توسط میکسر، پمپ غلیظ کش ترکیباتی را که ایجاد میکند را به دستگاه پرکن مایعات انتقال میدهد. شما قبل از خرید این دستگاه این نکته را در نظر بگیرید که پمپ غلیظ کش شما باید مخصوص مایع ظرفشویی باشد در غیر این صورت دستگاه نمیتواند انتقال بدهد.

دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات

یکی از تجهیزات مهم برای راه اندازی خط تولید مایع ظرفشویی، دستگاه پرکن مایعات  است این دستگاه به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک وجود دارد که شما با توجه به بودجه خود میتوانید یکی از این دستگاه ها را خریداری کنید.  مایعات به دو قسمت رقیق و غلیظ تقسیم مشود و از انجایی که مایع ظرفشویی غلیظ است شما باید دستگاه پرکن  مایعات غلیظ را خریداری کنید. شما میتوانید برای خرید پرکن مواد شوینده مانند دستگاه پرکن مایع ظرف شویی با شرکت ماشین سازی خدری تماس بگیرید.

تجهیزات آزمایشگاهی

بعد از خرید تمامی این محصولات شما نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی برای بررسی کیفیت مایع ظرفشویی دارید. یکی از کارهای که شما میتوانید به سرعت به در آمد برسید تولید مواد شوینده با کیفیت است زیرا مایع دستشویی ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد و به همین خاطر شما باید محصولاتی با کیفیتی تولید کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید