X

دستگاه میکسر مایعات | قیمت و انواع آن همزن صنعتی مایعات

09124488011 مدیر فنی و فروش
میکسر مایعات

استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در صنعت تولیدات، سرعت و دقت و در نتیجه راندمان کار را بالا می‌برد. از دستگاه‌هایی که در صنعت تولید مایعات می‌توانند بسیار کمک کننده باشند، علاوه بر دستگاه پرکن مایعات، دستگاه میکسر مایعات است.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در صنعت تولیدات، سرعت و دقت و در نتیجه راندمان کار را بالا می‌برد. از دستگاه‌هایی که در صنعت تولید مایعات می‌توانند بسیار کمک کننده باشند، علاوه بر دستگاه پرکن مایعات، دستگاه میکسر مایعات است. این مقاله به بررسی کامل این دستگاه و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

میکسر مایعات چیست؟

در برخی از کارخانجات صنعتی تولید مایعات، مایعات مختلف نیاز به مخلوط شدن دارند. عملیات هم زدن آن‌ها توسط دستگاه میکسر مایعات انجام می‌گیرد. این دستگاه‌ها بسته به تعداد همزن، توان و سرعتی که دارند، در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. برخی از مایعات به راحتی با مایعات دیگر مخلوط نمی‌شوند، از این رو دستگاه میکسر مایعات، ترکیب این نوع مایعات را با هم میسر می‌کند. این دستگاه به عنوان همزن صنعتی مایعات شناخته می‌شود.

دستگاه میکسر مایعات

انواع دستگاه میکسر مایعات

دستگاه مخلوط کن صنعتی انواع مختلفی دارد. نوع آن بسته به نوع و ویسکوزیته مایعات متفاوت، انتخاب می‌شود. در ادامه به بررسی انواع میکسر مایعات می‌پردازیم.

میکسر مایعات هموژنایزر

این دستگاه زمانی به کار می‌رود که قرار باشد مایعی با ویسکوزیته پایین با مایعی با ویسکوزیته بالا مخلوط شود. حرکات دورانی این دستگاه باعث می‌شود مایعات مختلف به خوبی و با سرعت زیاد با یکدیگر ترکیب و یکی شوند. این میکسر زمانی به کار می‌رود که میکسرهای معمولی کاربردی نداشته باشند. از این میکسر در صنایع مختلفی برای ساخت سوسپانسیون و امولسیون‌ها استفاده می‌شود. 

دستگاه میکسر مایعات تک جداره

این محصول در صنایع تولید لبنیات مورد استفاده قرار می‌گیرد و نوع ساده‌ای از دستگاه مخلوط کن صنعتی است. وزن این دستگاه باید متناسب با لیتراژ محصولات باشد. ظرفیت آن نیز با توجه به نیاز مشتری قابل سفارش است. 

دستگاه میکسر مایعات دو جداره

از این محصول در تولید محصولات با کیفیتی مانند کیک و بیسکوییت استفاده می‌شود. شکل و اندازه پره‌ها در این میکسر به نوعی است که با بهترین دور مناسب در دقیقه، خمیری بسیار با کیفیت را برای تولید کیک و بیسکوییت درست می‌کند. 

دستگاه میکسر مایعات چگونه کار می‌کند؟

به طور خلاصه میکسرها دارای یک مخزن و پره دوار هستند. مواد داخل مخزن بها کمک چرخش این پره‌ها با هم مخلوط می‌شوند. مخزن دستگاه می‌تواند نسبت به نوع ماده و میزان تولیدات، ظرفیت‌های متفاوتی داشته باشد. شکل پره‌های دستگاه هم بسته به نوع مواد، طراحی می‌شود. 

نحوه کار دستگاه میکسر مایعات

دستگاه مخلوط کن مایعات چه کاربردهایی دارد؟

از این دستگاه‌ها می‌توان در صنایع شیمیایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی و تصفیه آب استفاده کرد. 

میکسر مایعات چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • مواد را به طور کامل مخلوط و همگن می‌کند.
 • سرعت و راندمان کار تولید را به شدت بالا می‌برد.
 • بدنه آن‌ها بسیار مقاوم و از جنس فولاد ضد زنگ است. 
 • هر کدام از این دستگاه‌ها چند پایه دارند تا در هنگام عملیات، سر جای خود مستحکم باشند. 

میکسر مایعات عمودی یا افقی؟

همزن صنعتی مایعات در دو مدل عمودی و افقی ساخته می‌شوند که هر کدام دارای مشخصات خاص خود هستند. در ادامه شرح مختصری از این دو مدل را ارائه خواهیم داد.

 1. میکسر عمودی: در این میکسر مایعات از قسمت پایین دستگاه به بالا کشیده می‌شوند و در قسمت بالایی، مواد بالایی روی مواد پایینی می‌ریزند. این حرکت سبب چرخش مواد و اختلاط آن‌ها می‌شود. این میکسر ظرفیت بالا و کاربردهای زیادی دارد.
 2. میکسر افقی: میکسر مایعات افقی برخلاف میکسر عمودی که با نیروی جاذبه زمین کار می‌کند و حرکات بالا و پایین دارد، به صورت حرکات رفت و برگشتی کار می‌کند. این دستگاه‌ها ظرفیت کمتری نسبت به میکسرهای مایعات عمودی دارند. 

استفاده از مخلوط کن مایعات صنعتی چه مزایایی دارد؟

 • افزایش سرعت تولید
 • همگن شدن کامل مایعات
 • مصرف انرژی پایین
 • نصب و استفاده راحت
 • ایمنی بالا

خرید میکسر مایعات

اگر به دنبال خرید میکسر مایعات هستید، ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید، سپس می‌توانید با ماشین سازی خدری تماس بگیرید تا کارشناسان ما به طور کامل شما را راهنمایی کنند. 

قیمت میکسر مایعات به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت دستگاه‌های میکسر مایعات به عواملی مانند جنس دستگاه، ظرفیت و اندازه مخزن دستگاه، تجهیزات موجود روی میکسر و تجهیزات اضافی مورد نیاز آن، شکل میکسر، برند و کیفیت میکسر بستگی دارد. لازم به ذکر است معمولا میکسرهای افقی قیمت بالاتری نسبت به میکسرهای عمودی دارند. 

علاوه بر نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، نوسانات بازار نیز بر هزینه خرید مخلوط کن مایعات تاثیرات زیادی می‌گذارد.  امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید