X

خط تولید ادکلن و بسته بندی آن

09124488011 مدیر فنی و فروش
خط تولید ادکلن

مخلوطی از اسانس‌ها و مواد تثبیت‌کننده با حلال‌ها را عطر می‌گویند. خط تولید ادکلن نیز به روند ترکیب این مواد بر اساس فرمولی خاص و مشخص و بسته بندی مناسب گفته می‌شود.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

مخلوطی از اسانس‌ها و مواد تثبیت‌کننده با حلال‌ها را عطر می‌گویند. خط تولید ادکلن نیز به روند ترکیب این مواد بر اساس فرمولی خاص و مشخص و بسته بندی مناسب گفته می‌شود. در خط تولید عطر مهم‌ترین نکته آشنایی با فرمولاسیون آن و انتخاب بهترین دستگاه متناسب با آن فرمول است. 

ماشین سازی خدری در زمینه ساخت دستگاه پرکن ادکن فعالیت دارد.

فرایند تولید ادکلن

عصاره‌گیری از گیاهان یا حیوانات

در خط تولید ادکلن اولین مرحله ترکیب اسانس‌های مختلف است. در این حالت باید دستگاه‌های اسانس‌گیری قوی در اختیار باشد تا به بهترین صورت اسانس‌های معطر گرفته شود. 

ترکیب اسانس‌ها

مرحله بعدی ترکیب اسانس‌های گرفته شده به میزان اندازه‌گیری شده است. این کار نیاز به آزمایشات فراوان و ترکیبات مختلفی دارد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. پس از پیدا کردن رایحه مورد نظر، ماده به دست آمده در الکل حل می‌شود تا قابل استفاده شود. 

پیرسازی عطر

اکنون پروسه پیرسازی عطر شروع می‌شود. به این صورت که عطر برای مدتی مثل چند ماه تا یک سال در فضای تاریک و خنکی به صورت کاملا ساکن قرار می‌گیرد. این فرایند کمک می‌کند اسانس‌ها و الکل‌ها باهم ترکیب شوند و دوام و کیفیت عطر زیاد شود. 

تست کیفیت عطر

در مرحله آخر تولید ادکلن کیفیت آن تست می‌شود. اگر نتیجه تست آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد، بسته بندی و وارد بازار می‌شوند.

تولید عطر

ماشین آلات و دستگاه‌های مورد نیاز عطر سازی

مراحل تولید ادکلن را بررسی کردیم. طبیعتا برای طی این مراحل در خط تولید ادکلن ماشین آلات متناسبی باید مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه‌ها به شرح زیر هستند:

دستگاه اسانس گیری

اولین دستگاهی که برای ادکلن سازی باید وجود داشته باشد، دستگاه اسانس گیری از گیاهان یا حیوانات مورد نظر است. برخی از عطرها نیاز به سیستم‌های حرفه‌ای برای اسانس گیری دارند تا میزان خلوص اسانس به دقت اندازه‌گیری شود. برای مثال ماشین آلاتی همچون دستگاه کربوکولر و سیستم‌های تقطیر مورد نیاز است. 

دستگاه ترکیب کننده

پس از اسانس گیری نوبت به ترکیب این اسانس‌ها با هم است. یکی از دستگاه‌هایی که ممکن است در این جا به درد بخور باشد، اینترمیکس است که عصاره‌ها و مواد را به صورت تخصصی با هم میکس می‌کند.

دستگاه پرکن شیشه ادکلن یا اسپری

ماشین پرکننده ادکلن در دو نوع نیمه اتومات و تمام اتومات وجود دارد و دارای جنس بدنه‌های مختلف است که باید در هنگام خرید به آن دقت کنید. این دستگاه به صورت اصولی و با دقت شیشه‌های عطر را پر می‌کند. 

تعداد نازل در این دستگاه‌ها متفاوت است که شما با توجه به نیاز خود می‌توانید سفارش دهید. هر چه تعداد این نازل‌ها در دستگاه پرکن مایعات بیشتر باشد سرعت پر کردن مواد بیشتر و حجم تولید بالاتر می‌رود. برای اطلاع از مشخصات و سفارش این دستگاه پر کن مایعات به سایت خدری ماشین مراجعه کنید. 

سیستم لیبل زن

در این مرحله از عطر سازی دستگاه لیبل زن اطلاعات محصول روی شیشه ادکلن یا اسپری درج می‌کند.

بسته بندی نهایی عطر

در خط تولید ادکلن بسته بندی در همه صنایع نقش مهمی دارد، چرا که اولین چیزی که مخاطب می‌بیند، جعبه و شکل ظاهری کالا است؛ پس در بسته بندی ادکلن سعی کنید علاوه بر ظاهر جذاب و شیک، مقاومت آن را هم در نظر بگیرید. 

خط تولید ادکلن

نکاتی برای نگهداری مناسب عطرها

•    عطر را در محیطی تاریک نگه دارید. نور خورشید باعث شکسته شدن ساختار مولکولی عطر می‌شود. بنابراین باید به دور از نور باشد. 

•    در جای خشک و خنک قرار دهید. مولکول‌های آب با مایع عطر به راحتی ترکیب می‌شوند و آن را نابود می‎‌کنند. به همین دلیل هرگز عطرها را در حمام و دیگر محیط‌های مرطوب نگه ندارید. 

•    ادکلن خود را در جعبه خودش نگهداری کنید. جعبه عطر متناسب با خود عطر ساخته می‌شود، لذا بهترین مکان برای نگهداری آن است. 

•    درب عطر را به محض استفاده ببندید. اکسیژن بدترین دشمن عطر است. در صورتی که حتی برای چند ساعت درب عطر باز باشد، ممکن است تمام آن تبخیر و نابود شود. 

•    عطر را لازم نیست تکان دهید. در صورت تکان خوردن زیاد فرایند اکسیداسیون آن آغاز می‌شود و به راحتی تخریب می‌شود.

سخن آخر

برای خرید دستگاه پرکن ادکلن می‌توانید به م تولید ماشین آلات صنعتی اعتماد کنید. ما به شما ماشین سازی خدری را پیشنهاد می‌دهیم که با سال‌ها تجربه در زمینه فروش انواع ماشین آلات صنعتی در خدمت شما عزیزان می‌باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید