معرفی دستگاه لیبل زن دستی و اتومات ماشین سازی خدری

معرفی دستگاه لیبل زن دستی و اتومات ماشین سازی خدری

دستگاه لیبل زن
دستگاه لیبل زن دستی یا پرینتر لیبل یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین دستگاه ها در صنایع بسته بندی است که برای چاپ برچسب و بارکد با کیفیت روی محصولات استفاده میشود.

دستگاه لیبل زن | مشخصات و قیمت خرید پرینتر لیبل اتومات و دستی

دستگاه لیبل زن یا چاپگر لیبل یکی از دستگاه های تولید شده توسط شرکت ماشین سازی خدری است که در صنایع بسته بندی و برای برچسب و باکد زدن محصولات استفاده میشود و یکی از پر فروش ترین دستگاه های کارخانه ماست.

در کارگاه های تولیدی کوچک میتوان از دستگاه های معمولی استفاده کرد یا حتی افرادی را انتخاب کرد برای برچسب زدن روی محصولات اما در کارگاه ها و یا کارخانه های تولیدی با تیراژ و تولید بالا باید از دستگاه لیبل زن مخصوص با سرعت بالا استفاده کرد که ما به شما این دستگاه پزینتر لیبل را پیشنهاد میکنیم.

لیبل پرینترها عموماً در دو نوع رومیزی و صنعتی عرضه می شوند که نوع رومیزی آن برای فروشگاه ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و نوع لیبل زن صنعتی آن برای تولیدی ها و اماکن صنعتی که چاپ بالایی دارند استفاده می شود.

 

 

آشنایی با لیبل و دستگاه لیبل زن ماشین سازی خدری

 

دستگاه-لیبل-زن

 

همانطور که همه شما عزیزان میدانید لیبل یا همان برچسب ، کاغذ هایی هستند که ممکن است روی آنها بارکد و یا توضیحاتی درمورد محصول داده شده باشد که این برچسب ها توسط یک دستگاه لیبل زن دستی یا دستگاه لیبل زن اتومات بر روی محصولات درج میشوند.

دستگاه لیبل زن امروزه کاربرد وسیعی در حوزه های مختلفی شامل فروشگاه ها، بانک ها، حوزه پزشکی، آزمایشگاه ها، سازمان ها، لباس فروشی ها و غیره دارد. به طور کلی دستگاه لیبل زن دستگاه هایی است که بارکد یا برچسب های کاغذی حاوی اطلاعات را بر روی کالای موردنظر درج می کند.

با توجه به اینکه یکی از کاربردهای اصلی دستگاه های چاپگر برچسب، چاپ بارکد می باشد به این پرینترها بارکدپرینتر نیز گفته می شد.

دستگاه های لیبل زن در مدل های متنوع و برندهای مختلفی از جمله لیبل زن بیکسلون Bixolon، لیبل زن گوداکس Godex، لیبل زن بیانگ Biyang و .... طراحی و تولید شده اند که هر کدام کارایی و کاربرد خاص خود را دارند.

علاوه بر مدل های ذکر شده،دستگاه لیبل زن دارای انواع مختلفی از جمله لیبل پرینتر صنعتی، لیبل پرینتر رومیزی، لیبل پرینتر حرارتی، لیبل پرینتر کاغذی، لیبل زن دستی، لیبل زن اتوماتیک، لیبل زن میوه و لیبل زن کابل شبکه تقسیم می شوند که از لحاظ کارایی و کاربرد، قیمت آن ها متفاوت می باشد.

شما صاحبان کسب و کار وقتی که مثلا کارخانه تولید و فروش مایعات رقیق و غلیظ را دارید وقتی که در کارخانه خود از دستگاه های مختلف مثل دستگاه پرکن مایعات یا بلندر صنعتی برای کار های مخصوص خود مثل پر کردن ظروف استفاده میکنید و بسته بندی تمام میشود،نوبت به برچسب گزاری یا لیبل زدن میرسد که ما به شما توصیه میکنیم از یک دستگاه لیبل زن مورد اطمینان استفاده کنید که باعث جلوگیری یا کاهش تولید و تیراژ شما نشود.

 

 

معرفی دستگاه لیبل زن اتوماتیک

دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های لیبل زن صنعتی است و به دو نوع دستگاه لیبل زن اتوماتیک حرارتی و دستگاه لیبل زن پشت چسب دار تقسیم می شود.دستگاه لیبل زن اتوماتیک یکی از اجزای خطوط تولید و بسته بندی است. پس از انجام بسته بندی، محصولات به وسیله نوار نقاله به سمت دستگاه لیبل زن اتوماتیک فرستاده می شوند و لیبل ها بر روی محصول نصب می شوند.

 

 

معرفی دستگاه لیبل زن دستی

برای استفاده از دستگاه لیبل زن دستی به کمک یک اپراتور نیاز دارید.به این صورت که با حرکت دادن اهرم دستگاه برچسب یا لیبل بر روی بسته بندی محصولات نصب می شوند.
دستگاه لیبل زن بطری یکی از کاربردی ترین دستگاه های لیبل زن دستی هستند.

 

mail مطالب مرتبط : دستگاه تیوپ پرکن تمام اتوماتیک ، دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک

 

 

مکانیزم دستگاه پرینتر لیبل

 

لیبل-زن

 

این پرینترها از لحاظ مکانیزم پرینت می توانند لیزری، جوهرافشان و … را شامل شوند ولی عمده ترین مکانیزم چاپ مبتنی بر هد حرارتی مباشد که خود شامل 2 دسته اصلی است :

  1. مکانیزم چاپ حرارتی مستقیم : در این نوع مکانیزم هد دستگاه با اعمال حرارت به صورت مستقیم باعث اعمال تغییرات در رنگ لیبل و در نتیجه چاپ لیبل می شود. در این روش حرارتی مستقیم باید از لیبل های مخصوص حرارتی استفاده شود.
  2. مکانیزم چاپ حرارتی غیرمستقیم : این نوع روش چاپ توسط ریبون صورت می پذیرد، به اینصورت که هد دستگاه با اعمال حرارت به ریبون باعث انتقال جوهر از ریبون به لیبل می شود. عموما این نوع چاپ ماندگاری بیشتری نسبت به حرارتی مستقیم دارد.

 

 

مزایای استفاده از لیبل زن 

یکی از مزایایی مهم این دستگاه ها وجود پورت های مختلف در این دستگاه است.

که شرایط استفاده از آن در مکان های گوناگون را فراهم می نماید.

و قابلیت اتصال به کامپیوتر و ماشین های اداری همچون پرینتر را دارد.

از دیگر مزایای مهم لیبل پرینتر مخصوصاً نسبت به انواع دیگر پرینترها.

(پرینتر لیزری، پرینتر جوهرافشان و پرینتر سوزنی) می توان به کم صدا بودن، جمع و جور بودن و سرعت بالای چاپ اشاره نمود.

 

 

enlightened پیشنهادات ماشین سازی خدری : دستگاه شیرینگ پک ، دستگاه استرچ پالت  و  دستگاه اسپری پرکن

 

 

مواردی که روی قیمت دستگاه پرینتر لیبل تاثیر گذار است

 

  • قیمت دستگاه لیبل زن نسبت به قابلیت و کیفیت و برند متفاوت است.
  • بالا یا پایین بودن سرعت و تیراژ دستگاه هم روی قیمت تاثیر میگذارد.
  • در تعداد پورت های دستگاه لیبل زن هم باید دقت نمود.(پورت موازی parallel ، پورت سریال COM ، پورت شبکه Ethernet ، پورت USB)
  • مورد آخر هم رول کاغذ مصرفی و جوهر دستگاه است.

 


ارسال نظر درباره این موضوع