X

دستگاه پرکن گریس

09124488011 مدیر فنی و فروش
دستگاه پرکن گریس

دستگاه پرکن گریس شرکت ماشین سازی خدری یکی از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ حساب میشود که دارای سرعت و قدرت و همچنین دقت بالا است که در صنایع بسته بندی مایعات استفاده میشود و دارای کیفیت و قیمت مناسب هم میباشد

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

دستگاه پرکن گریس

دستگاه گریس پرکن یکی از دستگاه های پرکن مایعات غلیظ کارخانه ماشین سازی خدری است که در دو نوع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید میشود و به فروش میرسد.با ما همراه باشید تا بیشتر با این ستگاه و مشخصات آن آشنا شوید.

دستگاه گریس پرکن خانگی و صنعتی از انواع این محصولات در بازار هستند.

 

دستگاه گریس پرکن

دستگاه گریس پرکن

گریس از مشتقات نفت و با غلظت بالا و بصورت مایع و نیمه جامد، برای روانکاری استفاده میشود و از محصولات پرکاربرد حوزه صنعتی می باشد. پرکردن گریس به روش های معمولی و سنتی دارای زحمت زیاد و هزینه های بالایی هست . به همین جهت امروزه از دستگاه های پرکن گریس استفاده میشود که این دستگاه های صنعتی، هم بصورت تمام اتوماتیک و هم بصورت نیمه اتوماتیک تولید میشود.  دستگاه پرکن گریس شامل گارانتی و  خدمات پس از فروش میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت تماس بگیرید.
پرکردن گریس به دلیل غلظت و چسبندگی بالای آن، بسیار مشکل است و به همین دلیل جزء دستگاه پرکن مایعات غلیظ شناخته میشود.
در حالت معمول، گرم کردن گریس و روان شدن آن، جهت سهولت فرآیند پر شدن، بهترین حالت است.
برخی از انواع گریس، مقاومت بالایی در برابر گرما داشته و یا خاصیت خود را در مقابل گرما از دست میدهند. بنابراین باید این نوع گریس ها را بدون تغییر در ساختار آنها، پر کرد.
دستگاه پرکن گریس سرد، مناسب ترین انتخاب برای این مورد میباشد. مکانیزم طراحی دستگاه پرکن گریس سرد، بصورت پمپی – تایمری یا لودسلی میباشد و در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل طراحی و ساخت است.

لازم به ذکر است که دستگاه پرکن گریس هم برای پر کردن گریس سرد و هم برای پر کردن گریس گرم بکار میرود و یکی از مدلهای دستگاه پرکن مایعات غلیظ است.

از ماده های خاص در بسته بندی می توان به گریس یا از این دست محصولات مانند رب ، انواع کرم های بهداشتی و انواع پمادها اشاره نمود. مکانیسم پر کردن در این گونه مواد نیز با مواد یا مایعات دیگر که رونده یا رقیق تر هستند تفاوت دارد. از اصلی ترین تفاوت این دستگاه ها محرک انتقال مواد به قسمت تغذیه است.

 

عملکرد دستگاه گریس پرکن

پرکن-گریس

پس از تنظیمات مربوط به مقدار تزریق مواد و تنظیم ارتفاع نازل نسبت به ظرف مورد نظر، ظرف را در داخل فیکسچر سینی دستگاه قرار داده و استارت می کنیم. نازل به سمت پایین حرکت کرده تا به کف ظرف برسد، سپس به صورت اتوماتیک به سمت بالا برگشته و هم زمان عمل پمپاژ صورت می گیرد. پس از پر شدن ظرف نازل مقداری بالاتر از ظرف متوقف شده تا برداشتن یا قرار دادن ظرف در زیر نازل به سهولت انجام شود.

در درون مخزنِ تعبیه شده بر روی دستگاه پرکن گریس سرد، پره هایی با شکل و مکانیزم حرکتی خاصی قرار داده میشود. این پره ها در حین حرکت، گریس را با فشار به سمت دهانۀ خروجی مخزن هدایت میکنند تا پمپ، عمل مَکِش و انتقال گریس به داخل نازلها و سپس تزریق آن به داخل ظرف را به راحتی انجام دهد.

سیستم تزریق با این دستگاه از کف ظرف انجام میشود زیرا این عمل باعث کامل پر شدن ظرف میشود و همچنین باعث عدم ایجاد حباب در داخل ظرف میشود.

تنظیم مقدار تزریق ماده درون ظرف به صورت تایمینگ است و قطع و وصل شدن آن با یک شیر است.

مدل اتوماتیک دستگاه پرکن گریس تقریبا مثل دستگاه پرکن مایعات تمام اتومات است که فقط با قرار دادن ظرف بر روی نوار نقاله توسط اپراتور انجام میگیرد و بقیه مراحل شامل قرارگیری ظروف در زیر نازل، پرشدن، حرکت مجدد بین دستگاههای مختلف خط تولید و در نهایت قرارگیری بر روی میز ترافیک، بصورت اتوماتیک انجام میشود.

مدل نیمه اتوماتیک این دستگاه پرکن گریس هم تا حدودی شبیه دستگاه پرکن مایعات نیمه اتومات است که با قرار دادن ظروف زیر نازل، دادن فرمان به نازلها از طریق فشردن پدال، برداشتن ظروف و تکرار مجدد این سیکل، توسط اپراتور صورت میگیرد.

درب گذاری و درب بندی با توجه به حجم تولید به یکی از روشهای نیمه اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک انجام میشود.

 

مشخصات و اطلاعات فنی دستگاه پرکن گریس

 • عملکرد : اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک
 • سرعت : تا ۶۰۰ ظرف یک کیلویی در ساعت
 • مخزن : 100lit
 • حجم ظروف : ۵۰ الی ۵۰۰۰ گرم
 •  قیمت : به دلیل نوسانات بازار، جهت دریافت قیمت روز، با واحد فروش تماس حاصل فرمایید.
 • مشخصات کلی : پمپ دنده ای دو اینچ، ۵/۵ اسب بخار
 • نوار نقاله : تا ۶ متر (بسته به عملکرد دستگاه)
 • تابلو برق : ls کره
 • پنوماتیک : مارک pars و  air tak
 • تعداد نازل : 1 تا 4 عدد
 • تابلو برق : ls کره
 • پنوماتیک : مارک pars و  air tak
 • تعداد نازل : 1 عدد
 • پمپ دنده ای 2 اینچ 5.5 اسب بخار
 • لودسل مکعبی
 • اینوتور ls 7.5kw
 • سه متر نوار نقاله استیل
 • می باشد.
 • نازلها دارای شیر  اکشیوتر بوده و با سیستم پنوماتیک کار می کنند.

پرکن گریس تمام و نیمه اتومات

 

دستگاه پرکن گریس سرد

گریس در حالت گرم روان تر است و فرایند پر شدن آن بهتر انجام میشود اما برخی از گریس ها مقاومت بالایی در برابر گرما دارند و یا خاصیت خود را در مقابل گرما از دست میدهند و به همین علت باید آنها را در حالت سرد در ظروف پر کرد.

مکانیزم طراحی دستگاه پرکن گریس سرد، بصورت پمپی – تایمری یا لودسلی میباشد و در دو مدل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل طراحی و ساخت است.

پرکن گریس سرد به صورت نیمه اتوماتیک تولید می شود. کاربر دستگاه ظروف را در زیر نازل ها قرار می دهد و با فشردن پدال فرآیند شروع می شود و پس از گذشت زمان تعیین شده ظروف پر می شود که با جایگزینی ظرف های جدید این چرخه ادامه می یابد. همانطور که در ابتدای این مطلب بیان شد به کمک این دستگاه دیگر نیاز به گرم کردن پاتیل و بشکه گریس ها نیست.

در دستگاه های پرکن گریس سرد ، محصول بدون گرم شدن و حرارت دهی پمپ شده و در ظروف مورد نظر پر می گردد.

دستگاه پرکن گریس سرد از دستگاه های مهم و کاربردی در کارخانه های صنعتی است که دقت و سرعت بالایی دارد و توانسته کیفیت را نیز دو چندان کند.

 

دستگاه پرکن نیمه اتومات و اتومات گریس سرد

دستگاه پرکن گریس سرد و گرم

در زمینه بسته بندی انواع گریس ، دستگاه پرکن گریس نیمه اتومات و اتومات کاربرد های زیادی دارد و امکان خرید فله ای گریس و بسته بندی آن درون ظروف کوچک را به این نوع از تولیدی ها می دهد.

در گذشته بسته بندی گریس پر زحمت و سخت و هزینه بر بود و به خاطر چسبندگی و غلظت بالای آن ، امکان بسته بندی مقدار زیاد گریس وجود نداشت ولی اکنون توسط دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک گریس سرد می توان بدون گرم کردن گریس اقدام به بسته بندی آن درون ظروف کوچک نمود.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک پمپی گریس سرد بدون نوار نقاله بوده و اپراتور ظروف را در زیر نازل ها قرارداده و با فشردن پدال تزریق آغاز می گردد. پس از اتمام زمان تعیین شده نازل ها بسته شده و اپراتور ظروف را برداشته و سیکل تکرار می گردد.در این سیستم مخزن دستگاه با ظرفیت ۳۵۰ لیتر می باشد.

در سیستم موجود بوسیله مکانیزم خاص پره ها گریس بصورت دایم به طرف پایین فشرده می شود تا پمپ موجود در پایین مخزن بتواند مواد را مکیده و به نازل ها منتقل نماید. در این سیستم گریس در اوزان ۵۰ تا ۵۰۰۰ گرم درون ظروف تزریق می شود.

 

دستگاه پرکن گریس گرم

در نمونه پرکن گریس گرم که به صورت نیمه اتوماتیک است، اپراتور ظرف ها را در زیر شیر پرکن قرار می دهد و با فشار دادن شاسی عملیان صورت می گیرد. زیر ظروف لودسل تعبیه شده است که با رسیدن به وزن از پیش تعیین شده شیر بسته می شود. در مدل اتوماتیک این کارها خودکار توسط دستگاه انجام می شود. بعد از اتمام عملیات پرشدن، ماشین با یک نوار نقاله هماهنگ شده است که ظروف را از زیر شیر عبور داده و به محل دیگر منتقل می نماید.

 

کاربرد های دستگاه گریس پرکن

دستگاه-گریس-پرکن

دستگاه هایی که برای پر کردن ظروف گریس استفاده می شود دارای قدرت و کیفیت بسیار خوبی می باشند که می توانند با سرعت بسیار خوبی عمل پر کردن ظروف را انجام دهند.
این دستگاه های پر کن مدل هایی دارند که بر اساس نیاز مشتری به فروش می رسند.
یکی از مدل های کاربردی این دستگاه ها دستگاه گریس پر کن می باشد.
توسط دستگاه های گریس پر کن می توان ظروف گریس را به راحتی پر کرده بدون آنکه ذره ای از مواد به بیرون از ظرف ریخته شود.
دستگاه های پر کن گریس به دلیل اندازه و ابعاد کوچکی که دارند می توانند در مکان های کوچک مانند کارگاه ها بسیار مناسب باشند.
کار با این دستگاه های گریس پر کن بسیار ساده می باشد.
برای دیدن و اطلاع از قیمت های انواع دستگاه های پر کن گریس می توانید از سایت فروش ما دیدن کنید.

 

مطالب مرتبط : دستگاه لیبل زن ، دستگاه نوار نقاله

 

ظرفیت و قیمت دستگاه گریس پرکن

دستگاه پرکن گریس

دستگاه های گریس پر کن در کارخانه ها باعث شده است تا خط تولید و بسته بندی گریس بسیار سریع تر و دقیق تر انجام شود.
دستگاه های پر کن گریس دارای مدل های بسیاری می باشد که کارایی و ظرفیت های متنوعی دارند.
این دستگاه ها می توانند با سرعت بالایی به پر کردن ظروف مخصوص گریس در اندازه های مختلف بپردازند.
دستگاه های پر کن گریس عمل پر کردن را از ته ظرف انجام می دهند که این کار باعث می شود درون ظرف حباب ایجاد نشود و ظرف کاملا تمیز تر پر شود و مشکلی برای پر کردن وجود نداشته باشد.
قیمت دستگاه گریس پر کن بسته به مدل دستگاه متفاوت بوده و دستگاه هایی که دارای ظرفیت و کارایی بالا تری می باشند و کیفیت بیشتری دارند دارای قیمت بالا تری می باشند.
دستگاه های پر کن گریس را می توانید در فروشگاه ما ببینید و سفارش دهید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • عبدالعزیز جمشیدی
  با سلام و احترام. درخواست دارم درخصوص دستگاه های گریس پرکنی بصورت سرد و گرم را همراه با قیمت جهت اینجانب ارسال فرمایید. با تشکر
  • مدیر سایت

   سلام

   در صورت درخواست هر نوع دستگاهی میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید

 • حامد هادیان
  سلام ، در مورد دستگاه گریس پرکن اطاعات می خواستم
  • مدیر سایت

   سلام.اطلاعات پرکن گریس در همین مطلب قرار داده شده و اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید تماس بگیرید.

 • محمد روهنا
  باسلام لطفا قیمت دستگاه پرکن گیریس را با مشخصات وقیمت ارسال بفرمایید.باتشکر
  • مدیر سایت

   سلام.برای دریافت اطلاعات تماس بگیرید.

 • ابراهیم کمالی
  با سلام، احتراما خواهشمند است قیمت دستگاه نیمه اتوماتیک گریس پر کن خود را بهمراه اطلاعات زیر اعلام فرمایید: ۱- اطلاعات فنی دستگاه شامل مصرف و توان برق مصرفی. ۲- وزن دستگاه ۳- فضای مورد نیاز جهت نصب دستگاه. ۴- بستن درب بصورت دستی بوده و‌دستگاه دو نازل داشته باشد. ۵- ظرفیت دستگاه بر اساس پرکردن ظروف فلزی یک کیلویی. با تشکر ابراهیم کمالی
  • مدیر سایت

   سلام. لطفا برای استعلام قیمت دستگاه و دریافت مشخصات کامل با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • حسینی
  محصولاتتون خدمات پس از فروش دارن؟ مثلا آموزش کار با دستگاه و یا تعمیر و سرویس؟
  • مدیر سایت

   سلام. محصولات تولید شده در ماشین سازی خدری دارای 10 سال گارانتی بی قید و شرط هستند و این مورد در فاکتور فروش هم ذکر می‌شود. در هنگام تحویل محصولات هم آموزش لازم برای کار با دستگاه‌ها داده می‌شود.

تماس بگیرید