X

دستگاه بسته بندی مواد غذایی

09124488011 مدیر فنی و فروش
دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه بسته بندی مواد غذایی در دو مدل صنعتی و خانگی طراحی و تولید می شود و شما می توانید با توجه به نیاز خود و بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید یکی از مدل ها را برای خرید انتخاب کنید.

انتخاب این دستگاه برای بسته بندی محصولات تولیدی کسب کار شما مزایای مختلف اعم از کمک به حفظ استاندارد مواد غذایی، دریافت سفارش های انبوه، افزایش تولیدات روزانه، کاهش نیاز به نیروی انسانی و... را در پی خواهد داشت.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

مزایای بسته بندی مواد غذایی توسط دستگاه بسته بندی

بسته بندی مواد غذایی به عنوان یکی از ارکان اصلی تولید یک محصول در کارخانه ها و کارگاه ها محسوب می شود به همین خاطر شما می توانید با انتخاب بسته بندی مناسب و زیبا برای محصولات تولیدی کسب و کار خود نظر مشتریان را برای خرید جلب کنید.

از دیگر مزیت های بسته بندی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کمک به برند سازی برای صنایع مواد غذایی
 • از نظر شکل ظاهری زیبا و متناسب با نوع محصول می باشد.
 • به عنوان یک محافظ و نگهدارنده محصول در برابر موارد مختلف اعم از ضربه، شرایط اقلیمی (رطوبت، دما) بو و گاز، میکروارگانیسم ها، حشرات و جوندگان می باشد.
 • در صورت انتخاب پوشش دهنده ی طبیعی از آلودگی محیط زیست جلوگیری می شود.
 • اطلاع از قیمت، تاریخ و پروانه سلامت
 • و...

برای این که بتوانید بهترین انتخاب را هنگام خرید داشته باشید در این بخش قصد داریم به بررسی موارد مهم در این مورد بپردازیم.

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

در تعیین قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی پارامترهای مختلف اعم از مدل دستگاه، ابعاد، جنس بدنه، تاریخ‌ زن بودن و یا نبودن دستگاه، میزان وزن قابل بسته بندی، اتوماتیک بودن دستگاه، قابلیت ها و... تاثیرگذار می باشند و نوساناتی که در زمینه ی تعیین قیمت وجود دارد باعث می شود تا نتوانیم قیمت ثابتی را برای محصولات در نظر بگیریم به همین خاطر جهت استعلام قیمت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا بعد از دریافت مشاوره بهترین مدل را انتخاب کنید.

آیا سرعت بسته بندی و میزان تولید در تعیین مدل دستگاه بسته بندی تاثیرگذار می باشد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مورد بستگی به کار شما و بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید، دارد. در مواردی که تجربه ی کافی در این زمینه ندارید میزان سرمایه گزاری ای که قصد دارید انجام دهید را در نظر بگیرید. در صورتی که تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشد دستگاهی کوچک با تناژ پایین نمی تواند برطرف کننده نیاز کسب و کار این فرد باشد. برای این که بتوانید حجم بالایی از محصولات را در طول روز تولید کنید انتخاب دستگاه بسته بندی با سرعت بالا و با تولید ظرفیت چندین تن بهترین انتخاب می باشد.

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه بسته بندی مواد غذایی دارای مدلهای متنوعی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

تقسیم بندی براساس نوع (شکل) محصول

برای این که بسته بندی محصولات به بهترین شکل ممکن انجام شود نیاز است در ابتدای کار از نظر شکل ظاهری دسته بندی شوند. در ادامه به بررسی هر یک از مدل ها می پردازیم.

دستگاه بسته بندی پودری

دستگاه بسته بندی پودری برای بسته بندی انواع ادویه، پودرهای شیمیایی و بهداشتی، آرد گندم و… مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی این دستگاه به گونه ای می باشد که جهت بسته بندی محصولات پودری با وزن و حجم پایین و دقت بالا از سیستم پیمانه ای (حجمی) استفاده می کند.

در صورتی که دقت در وزن بسته ها در درجه اهمیت کمتری داشته باشد می توان از دیگر روش های بسته بندی که در این مورد وجود دارد همچون سیستم تعلیق نیز استفاده کرد که دارای سرعت بالا و هزینه پایین تری می باشند.

دستگاه بسته بندی گرانولی

دستگاه بسته بندی گرانولی برای بسته بندی دانه های درشت مانند چای خشک، حبوبات، غلات و انواع آجیل و خشکبار مورد استفاده قرار می گیرد. 

جهت انتقال این محصولات به سیستم توزین اتوماتیک از انتقال دهنده های ویبره یا لرزشی استفاده می شود.

اگر قصد بسته بندی انواع چیپس و پفک را دارید که ساختاری فوق العاده شکننده دارند، حتما باید از سیستم لرزشی استفاده کرد که با توجه به چگالی پایین این محصولات (سبکی محصول) برای بالا بردن سرعت بسته بندی باید تعداد انتقال دهنده های لرزشی و تعداد وزن کننده ها زیاد باشند. این مورد باعث افزایش قیمت نهایی محصول می شود.

دستگاه بسته بندی پیلوپک (بالشتی)

دستگاه بسته بندی پیلوپک در ابعادی بزرگ تر از گرانول ها ساخته می شوند و در بیشتر موارد به صورت تکی بسته بندی می شوند. روش بسته بندی محصولات توسط این دستگاه از نوع پیلوپک یا بسته بندی بالشتی می باشد. امکان بسته بندی محصولات مختلف اعم از نان، انواع کیک و کلوچه، لوازم یدکی و… با این دستگاه فراهم شده است.

تقسیم بندی براساس عملکرد

عملکرد دستگاه تعیین کننده ی راندمان کاری و سرعت بسته بندی می باشد به همین خاطر از نظر عملکرد در مدل های مختلف تولید و برای فروش روانه ی بازار می شوند.

دستگاه بسته بندی با مکانیزم آگر 

انتخاب این مکانیزم در دستگاه های بسته بندی پودری گزینه ی مناسبی می باشد و شکل این مکانیزم به صورت مارپیچ یا ماردون می باشد. علت انتخاب این مکانیزم به این خاطر است که پودر را از مخزن به بسته ها انتقال می دهد.

دستگاه بسته بندی با سیستم لرزشی (توزین دار)

انتخاب مکانیزم سیستم لرزشی در دستگاه بسته بندی گرانولی بهترین گزینه می باشد. در این دستگاه به خاطر وجود لرزش برای انتقال محصول از مخزن به سیستم توزین استفاده می شود.

از دقت فوق العاده بالایی برخوردار است و از آسیب رسیدن به محصولات حساس و شکننده جلوگیری می کند.

دستگاه بسته بندی پیمانه ای (حجمی)

مکانیزم پیمانه ای در مقایسه با دیگر مدل ها از دقت کمتری در وزن بسته ها برخوردار می باشد. ولی از نظر سرعت بسته بندی، سرعت بالایی دارد و شما می توانید برای بسته بندی محصولات پودری و گرانولی از آن استفاده کنید.

دستگاه بسته بندی شیرینگ

انتخاب دستگاه شیرینگ برای بسته بندی پک مواد غذایی بهترین گزینه برای انتخاب می باشد و در بیشتر موارد برای بسته بندی پک های آب معدنی، نوشیدنی های گازدار و غیر گازدار، قارچ، کیک مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگام خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

زمانی که قرار است نسبت به خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی اقدام کنید توجه به مواردی که در ادامه اشاره می کنیم باعث می شود تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • حجم محصولی که قرار است بسته بندی شود.
 • توان تولید دستگاه
 • نوع محصول
 • نوع بسته بندی 
 • میزان هزینه ای که برای خرید در نظر گرفته اید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید