X

دستگاه پرکن ماست دبه ای و لیوانی

09124488011 مدیر فنی و فروش
دستگاه پرکن ماست

یکی از دستگاه های پرکن تولید شده در ماشین سازی خدری، پرکن ماست است. از این دستگاه می توان برای بسته بندی سایر لبنیات ها نیز استفاده نمود.

دقت نمایید قبل از قدام به سفارش حتما با کارشناسان ما در ماشین سازی خدری مشورت نمایید.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

تحقیقات بسیار گسترده ای در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات و دستگاه های صنعتی لبنیات انجام شده و سعی بر این بوده که دستگاه هایی بدون هرگونه دخالت دست و کاملا بهداشتی در تولید محصولات لبنی ساخته شود.
ماشین سازی خدری با پشتکار بسیار بالا، توانسته جایگاه ویژه ای در صنعت ساخت پرکن محصولات لبنی مانند دستگاه پرکن ماست به دست آورد. دستگاه پرکن ماست از جدیدترین دستگاه تولیدی این شرکت است که به منظور استفاده در لبنیاتی های بزرگ و مراکز عرضه مواد لبنی، تولید شده‌اند. در پرکن های ماست، عمل پر کردن داخل ظروف بدون دخالت دست و با رعایت کامل بهداشت از انجام می‌شود.

پرکن لبنیات یکی از انواع پرکن مایعات می باشد. دستگاه پرکن مایعات دارای مدلهای اتومات، نیمه اتومات و دستی می باشد.

عملکرد دستگاه پرکن ماست

برای استفاده از دستگاه پرکن ماست نیازی به تخصص و یا آموزش های پیچیده نمی‌باشد؛ چرا که این دستگاه دارای رابط کاربری مناسب بوده و بسیار ساده طراحی شده است. اولین قدم برای استفاده از دستگاه پرکن لبنیات، شستند داخل مخزن با آب است تا آلودگی و گرد و غبار آن پاک شود. حال می‌توانید ماست و یا هر مایع دیگه ای را داخل مخزن ریخته و در آن را محکم کنید. به غیر از ماست، هر مایع دیگری اگر در مخزن ریخته شد بهتر است برای عدم ته نشینی، حتما همزن را روشن کنید.
در ادامه ظرف های ماست باید آماده شود و کلیدی که روی نازل قرار گرفته است، فشرده شود تا ماست به صورت خودکار به داخل ظروف ریخته شده و بعد از پر شدن آن اتوماتیک قطع شود. اگر از دستگاه پرکن مایعات و ماست شرکت خدری استفاده می‌کنید، خیالتان از پر شدن به صورت اتوماتیک ظرف های ماست بدون دخالت دست راحت باشد.

دستگاه پرکن ماست

انواع مدل های دستگاه پرکن ماست

در ادامه به بررسی انواع دستگاه پرکن ماست مجموعه خدری می‌پردازیم:پ

دستگاه پرکن ماست خطی

دستگاه پرکن خطی لبنیات برای بسته بندی محصولات لبنی رقیق و غلیظ مورد استفاده قرار می‌گیرد و شما می‌توانید از انواع ظرف و بطری های پلاستیکی PE، PP و PET در اشکال و اندازه های مختلف استفاده کنید.
روش کار این دستگاه این گونه است که اپراتور ظرف ها را روی نوار نقاله قرار داده و با رسیدن ظروف به محل نازل ها عملیات پر کردن ماست به صورت اتومات انجام می گیرد.
این دستگاه در مدل های دستگاه پرکن خطی ماست سیلندر پیستون، دستگاه پرکن خطی ثقلی، دستگاه پرکن خطی توزین دار ساخته و ارائه می گردد.
در دستگاه پرکن خطی ماست، عملیات پر کردن کاملا به‌ صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

دستگاه پرکن ماست روتاری

دستگاه پرکن ماست روتاری به صورت تک نازله و تمام اتوماتیک ساخته می‌شود. این پرکن ها مناسب پر کردن ماست، دوغ، شربت های نوشیدنی، زیتون پرورده و انواع مواد می‌باشند. شما می‌توانید به شرکت ساخت دستگاه های صنعتی خدری، ساخت دستگاه برای ظروف متفاوت به لحاظ اندازه دهانه لیوان ها و شکل هندسی لیوان نیز سفارش دهید.
این دستگاه پرکن ماست روتاری طبق سفارش ساخت دارای تعداد نازل متفاوتی می باشد که برخی تک نازله هستند.

دستگاه پرکن ماست 4 نازله

این دستگاه دارای 4 نازل اتوماتیک بوده و دارای قابلیت های زیر می‌باشد:

 • تولید و بسته بندى 2 نوع ظرف سطل و دبه با یک دستگاه
 • داراى سنسور شناسایی ظروف قبل از پرکردن
 • چهار عدد نازل فیلتر دار متصل به مخزن
 • خشاب فویل گذار از نوع وکیوم با مصرف باد کم
 • ظرفیت خشاب ها 1.5 کیلوگرم
 • هر خشاب فویل گذار مجهز به سنسور جهت تعیین اتمام فویل
 • دستور خاموش شدن دستگاه و بارگذاری مجدد فویل
 • پرس فویل سیلیکن 
 • تنظیم دقیق دما از طریق ترموستات
 • پرس درب ظروف توسط جک پنوماتیک
 • انتقال ظروف روي نوار نقاله
 • سیستم CIP جهت شستشوي تمام اتومات مسیرهای درگیر با ماست

دستگاه پرکن 8 نازله ماست

خشاب لیوان گذار در این دستگاه با ظرفیت 350 لیوان و قابلیت وکیوم لیوان ها جهت بارگذاری داخل قالب دستگاه را دارد. همچنین این دستگاه دارای سنسور جهت شناسایی لیوان بعد از خشاب لیوان گذار می‌باشد.
هر خشاب فویل گذار مجهز به سنسور جهت تعیین اتمام فویل و دستور خاموش شدن دستگاه و بارگذاری مجدد فویل می‌باشد و از ترموکوپل برای تعیین دما در این دستگاه استفاده شده است.
سیستم مدیریت این دستگاه توسط PLC تنظیم شده که مجهز به نمایشگر HMI از نوع Touch با مدیریت محتوا به زبانهای فارسی، عربی و انگلیسی می‌باشد.


چرا استفاده از دستگاه های پرکن ماست اقتصادی است؟

از مهم ترین دلایلی که استفاده از این دستگاه های پرکن ماست دارای صرفه اقتصادی می‌باشد، می‌توان به کاهش استفاده از نیروی کارگر اشاره کرد. با بکارگیری این دستگاه ها، نیازی به استخدام تعداد زیادی نیروی انسانی وجود ندارد و تنها با وجود یک نفر می‌توان عمل پر کردن ظروف را انجام داد.
از دیگر توجیه های اقتصادی در این سیستم، استفاده از قطعات و متریال های درجه یک و بهداشتی در ساخت آنها است که علاوه بر افزایش کیفیت عملکرد دستگاه، عمر و ماندگاری آن را هم نیز افزایش می‌دهد.
کاربردهای دستگاه پرکن لبنیات شامل این موارد می باشد:

 1. لبنیاتی های بزرگ (ماست بندی های بزرگ)
 2. مراکز عرضه مواد لبنی به ویژه ماست
 3. کارگاه ها
 4. کارخانجات تولید کننده ماست

ساختار دستگاه پرکن ماست

دستگاه پرکن دارای قطعات مختلفی است که با کارکرد صحیح هر قطعه مواد تولیدی در داخل ظروف بسته بندی می شوند. از مهمترین قسمتهای پرکن ماست و سایر لبنیات می توان به ای ن موارد اشاره نمود:

 • همزن: یکی از قطعات اصلی و مهم این دستگاه همزن است که به منظور جلوگیری از ته نشین شدن مایعاتی ماند دوغ کاربرد دارد. 
 • الکتروموتور: همزن این دستگاه های پرکن ابنیات نیروی لازم خود را برای همزدن، از الکتروموتور دریافت می کنند که از انرژی الکتریکی تغذیه می‌کنند.
 • مخزن پرکن ماست: ماست برای انتقال به درون ظروف، ابتدا به درون مخزن دستگاه ریخته می‌شود. فلز بکار رفته شده در ساخت مخزن پرکن های ماست در این شرکت، به هیچ وجه در تماس با مایعات دچار زنگ زدگی نمی شود.
 • نازل ها: پرکن های ماست شرکت خدری به صورت دو نازله تولید شده و سرعت پر کردن آنها بسیار بالا است. این نازل ها با استفاده از شیلنگ های مخصوصی که مناسب مواد غذایی هستند به مخزن متصل شده اند.
 • پایه های چرخ دار: برای حمل و جابجایی راحت دستگاه، در زیر آن از پایه های چرخ دار استفاده شده است که مجهز به ترمز هستند.
 • تابلو کنترلی: تمامی کلیدهای مربوط به کنترل و تنظیم دستگاه بر روی تابلو کنترلی تعبیه شده است. از جمله کلیدهای مهمی که بر روی این کنترل پنل وجود دارد، کلید موتور همزن و کلید پمپ است که کاربر به راحتی می تواند عملکرد دستگاه را کنترل کند.
 • پمپ استیل: با استفاده از پمپ، مایعی که درون مخزن دستگاه ریخته شده است مکیده شده و داخل ظروف ریخته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با ماشین سازی خدری تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید