X

راهنمای راه اندازی خط تولید چسب سیلیکون

09124488011 مدیر فنی و فروش
راه اندازی خط تولید چسب سیلیکون

چسب آکواریومی یا همان چسب سیلیکونی یکی از کاربردی ترین چسب ها در مصارف خانگی، اداری، تاسیساتی و ساختمانی است که عملکردی مشابه به یک عایق را دارد و مانع نفوذ آب به داخل می شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را در راه اندازی خط تولید چسب سیلیکون کمک کنیم با ما همراه باشید.

ماشین سازی خدری
ماشین سازی خدری

همانطور که می دانید راه هایی برای عایق بندی درزها و شکاف ها به منظور جلوگیری از نفوذ آب به داخل کاشی و دیوار است که یکی از آن ها، استفاده از چسب سیلیکونی است. این نوع ماده تمامی درزها پوشانده می شود و به نوعی یک عایق مناسب برای رطوبت می باشد. برای تاسیس یک کارخانه تولید چسب سیلیکونی (آکواریومی) موفق با کمترین هزینه از قطعات شرکت خدری، استقبال نمایید. شما میتوانید برای خرید دستگاه پرکن مایعات با شرکت ما تماس بگیرید.

چسب سیلیکونی چیست؟ چه ساختاری دارد؟

خط تولید پرکن چسب سیلیکونی

چسب سیلیکونی یک نوع مواد پلیمری با قابلیت ضد آب است که این چسب‌ها بر پایه پلیمرهای سیلیکونی متیل یا فنیل ساخته می‌شوند. این نوع چسب آکواریومی انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانند روی سطوح مختلف افقی، عمودی یا مورب اعمال شوند. چسب سیلیکونی که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد لازم است بدانید به زمان زیادی برای خشک زدن نیاز دارد. به همین دلیل بعد از کار کردن چسب لازم است سطح را چند ساعت تحت فشار قرار دهید.

ادامه مطلب: چگونگی راه اندازی خط تولید چسب آکواریومی

کاربرد چسب آکواریومی

 1. درزگیری فضاهای مختلف از جمله سینک، درزهای تجهیزات آشپزخانه و حمام

 2. نصب و درزگیری پنجره‌ها و شیشه‌ها

 3. استفاده برای نصب وسایل دکوراسیون و نمای ساختمان

 4. استفاده برای چسباندن قطعات مختلف در صنایع گوناگون

 5. عایق‌بندی سطوح در برابر حرارت و رطوبت

راه اندازی خط تولید چسب سیلیکونی چگونه است؟

دستگاه چسب پرکن تیوپی

در ابتدای راه اندازی و تاسیس کارخانه تولید چسب سیلیکونی به بررسی محل سوله، تعداد نیروی لازم برای استخدام، قطعات و تجهیزات، قیمت دستگاه چسب پر کن و غیره بپردازید. از اصلی ترین بخش این کارخانه، پرکن چسب سیلیکون است که توسط شرکت خدری در مدل و ظرفیت مختلف با توجه به سفارش مشتری تولید می شود. دستگاه پرکن چسب سیلیکونی را با لاترین کیفیت از ما خریداری نمایید.

خرید  از شرکت خدری

هزینه راه اندازی خط تولید چسب سیلیکونی

در برآورد هزینه خط تولید چسب سیلیکونی تنها خرید تجهیزات معیار نیست بلکه باید مواردی اعم از مواد و لوازم مصرفی، پایه چسب سیلیکون، حقوق نیروی خط تولید، هزینه قبوض، اجاره سوله و غیره در نظر گرفته شود. برای صرفه جویی در هزینه ها، قطعات و تجهیزات پر کن و همچنین خرید  برای بسته بندی جهت نهایی کردن مراحل تولید با ما تماس بگیرید.

ویژگی چسب سیلیکونی شامل چه مواردی می شود؟

راه اندازی کارخانه تولید چسب سیلیکونی

 1.  چسب سیلیکون در دمای بسیار پایین (70- درجه سانتی‌گراد) و دمای بسیار بالا (200 درجه سانتی‌گراد) مقاومت بالایی دارد.
 2. خواص سیلیکون در محدوده دمایی 70- تا 200 درجه سانتی‌گراد بدون تغییر باقی می‌ماند.
 3. مواد شیمیایی روی چسب سیلیکون بی اثر و در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی مقاوم است
 4. مقاوت در برابر نم و رطوبت، برابر فشار
 5. عایق حرارتی بودن مانند درزگیری پنجره در زمستان
 6. نارسایی الکتریکی و ضد قارچ و کپک
 7. موجود در رنگ های مختلف
 8. مقاوم در برابر اشعه فرا بنفش، انعطاف پذیری بالا

انواع چسب سیلیکونی از لحاظ رنگ

 • چسب سیلیکونی بی‌رنگ

چسب سیلیکونی شفاف

این چسب شفاف بوده و برای درزگیری اکواریوم, پنجره، سینک و … استفاده می‌شود.

 • چسب آکواریوم قرمز

چسب آکواریومی قرمز

چسب قرمز که ممکن است آن را به اسم چسب واشر بشناسید در برابر حرارت مقاوم بوده و با مواد شیمیایی واکنش نشان نمی‌دهد؛ به همین جهت از آن در کارهای صنعتی استفاده می‌شود.

 • چسب سیلیکونی سفید

چسب آکواریومی سفید

از این چسب در سطوح سفید و چینی مانند وان حمام، روشویی و … استفاده می‌شود .

 • چسب آکواریوم مشکی

چسب سیلیکونی مشکی

از چسب آکواریوم مشکی برای نصب شیشه خودرو استفاده می‌شود .

نحوه استفاده از چسب سیلیکونی ( آکواریومی)

بسته بندی چسب سیلیکونی به دو مدل تیوپی و استوانه ای است که در ادامه به نحوه استفاده هریک از آن ها خواهیم پرداخت:

 • در مدل استوانه‌ای نمی توان بدون استفاده از پمپ یا تفنگ چسب از آن استفاده کرد چرا که محفظه‌ی چسب طوری طراحی شده است، که فقط با فشار دستگاه تفنگی، چسب از آن خارج می‌شود.البته با وسیله فشار دادن با یک شئی خارجی می توان از این چسب استفاده کرد.
 • در بسته‌بندی مدل تیوپی، نیاز به استفاده از هیچ ابزاری نیست کاملاً شبیه چسب‌های قطره‌ای یا تیوپ خمیردندان است و چسب با فشار دست خارج می‌شود اما باید دقت کنیم چه مقدار چسب از تیوپ خارج می‌شود، باید مراقب بود تا حجم زیادی از آن خارج نشود. و بهتر است از یک کاردک کوچک، برای صاف و یکنواخت کردن سطح چسبی که روی درز و شکاف‌ها ریخته‌ایم، استفاده کنیم. 

دستگاه پرکن چسب سیلیکونی

دستگاه پرکن چسب در دو نوع ایرانی و خارجی وجود دارد. این نوع دستگاه پرکن با توجه به امکاناتشان، دارای قیمت های متفاوتی می باشند. به دلیل خواصی که چسب دارد، برای پر کردن آن ها در ظروف، دستگاه باید ویژگی هایی داشته باشد که بتواند این مایع غلیظ و چسبنده را به راحتی در آن ها پر کند. ماشین های پرکن ،امروزه به یکی از مهم ترین دستگاه ها در هر بخش تولیدی تبدیل شده اند. صنایع غذایی، نوشیدنی و انواع بسته بندی ها از جمله پر کردن تیوپ چسب به فراوانی از انواع دستگاه های پرکن استفاده می نمایند. این دستگاه باید قدرت زیادی داشته باشد تا بتواند مایع را به راه بیاندازد و تزریق کند زیرا این چسب ها حالت لزج و سفتی دارند و کار با آنها نیز نیازمند رعایت اصولی میباشد.


 • راه اندازی خط تولید چسب سیلیکونی چگونه است؟

  برای راه اندازی خط تولید چسب سیلیکونی با توجه به بودجه ای که در نظر دارید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 • قیمت خرید دستگاه پرکن چسب سیلیکونی چقدر است؟

  بستگی به دستگاه و ظرفیتی دارد که انتخاب می کنید، ما در این مجموعه انواع دستگاه پرکن چسب را در قیمت و ظرفیت های مختلف، در اختیارتان قرار داده ایم.

 • دستگاه پرکن چسب سیلیکونی چه ویژگی هایی دارد؟

  از مهم ترین ویژگی دستگاه پرکن چسب، پر کردن و بسته بندی چسب در کمترین زمان با بالاترین سرعت بدون کمک نیرونی انسانی می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید